واکسن کرونا در ۲ دوز و به فاصله ۲۱ روز به گروه های هدف در کشور تزریق می‌شود

به گزارش واکسن آنلاین، مهدی قلیان اول روز سه‌شنبه همزمان با آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور افزود: این واکسن در ۲ دوز و به فاصله ۲۱ روز تزریق می‌شود که با رعایت ضوابط مشخص و براساس کد ملی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این راستا اسامی تمامی شاغلان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه از سوی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سایر کادر درمانی در مراحل بعد این واکسن را دریافت خواهند کرد و پس از آن این واکسن به سایر گروههای هدف از قبیل سالمندان و به تناوب براساس اولویت افراد در معرض خطر به همه مردم تزریق می‌شود.

وی افزود: واکسن اسپوتنیک. وی وارد کشور شده و به زودی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز قرار می‌گیرد.
دکتر قلیان اول ادامه داد: این واکسن شرایط نگهداری خاصی دارد و در دمای ۲۰ درجه زیر صفر سالم می‌ماند، از همین رو توزیع و تزریق آن باید طبق ضوابط خاصی انجام شود.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۵۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۸ هزار و ۵۳۶ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۴۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا