ایتالیا به دنبال واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه

به گزارش واکسن آنلاین، تایید اثرگذاری حدود ۹۲ درصدی واکسن «اسپوتنیک» روسیه توسط نشریه معتبر علمی «لانست»، موجب استقبال گسترده اروپایی‌ها از جمله ایتالیایی‌ها از این واکسن شده است.

شماری از مقامات استانی در ایتالیا، دریافت واکسن اسپوتنیک را خواستار هستند و اعلام کرده اند قصد دارند برای خرید این واکسن به طور مستقیم با روسیه ارتباط برقرار کنند. پژوهشگران ایتالیایی کارایی واکسن اسپوتنیک را بسیار بالا می‌دانند.

باربارا گلاوتی، کارشناس و پژوهشگر ایتالیایی گفت: پژوهشگران روسی برای بالا بردن هرچه بیشتر کارایی واکسن اسپوتنیک از دو نوع ویروس بی خطر استفاده کرده اند که در دو نوبت تزریق می‌شود. سیستم ایمنی بدن در اولین تزریق پیام را شناسایی و فرد را در برابر ویروس کرونا مصون می‌کند و در تزریق دوم این مصونیت تضمین می‌شود.

وینجنتسو ترانی، رئیس اتاق بازرگانی ایتالیا و روسیه، نخستین ایتالیایی است که دو ماه پیش این واکسن را در مسکو تزریق کرد. وی گفت: من واکسن اسپوتنیک را در همان اغاز واکسیناسیون در روسیه تزریق کردم و حالم بسیار خوب است.

انتونیو داماتو، مسئول امور بهداشت و درمان استان لاتسیو که مرکز آن رم است نیز بر ضرورت خرید هر چه سریعتر واکسن اسپوتنیک پافشاری کرد.

در حالی که ایتالیا به شدت درگیر مبارزه با ویروس کرونا و دغدغه دستیابی به واکسنی با کارآیی بالا می‌باشد، از سه هفته پیش دچار بحران سیاسی نیز شده که به استعفای نخست وزیر و تلاش برای تشکیل دولتی جدید انجامیده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا