معاون وزیر بهداشت: ۳۴ هزار نفر از کادر درمان مشمول تزریق واکسن کرونا هستند

به گزارش واکسن آنلاین ، قاسم جان بابایی با اشاره به تعداد ۳۴ هزار پرسنل شاغل در آی.سی.یو اعم از پزشکان، پرستاران، کمک بهیاران، منشی های بخش و نیروهای خدماتی در کل کشور افزود: اطلاعات فردی این ۳۴ هزار نفر اعم از کد ملی و مشخصات فردی، دریافت شده، به صورت موقت، آن دسته از افرادی که دارای ناراحتی و بیماری های قبلی بوده اند از لیست خارج شده و در اولویت بعدی قرار گرفته اند.

او ادامه داد: یکی از افتخارات در ایام کرونا این بود که تعداد تخت های ویژه ما دو و نیم برابر شرایط سابق شده و به همان نسبت هم پرسنل بخش ها افزایش داشته اند.

او با اشاره به اینکه این ۳۴ هزار نفر فقط در بخش آی.سی.یو کرونا در ۶۳۵ بیمارستان کشور انتخاب شده اند از این تعداد بیمارستان حدوداً ۴۹۷ بیمارستان دولتی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و بقیه بیمارستان های تأمین اجتماعی و نظامی و خیریه و خصوصی را شامل می شوند.

آقای جان بابایی در خصوص روند ورود واکسن کرونا به کشور گفت: بی شک واکسن مورد نیاز کشورمان تأمین می شود زیرا در ماه های اخیر، تأمین واکسن یکی از دغدغه های وزیر بهداشت بوده و هست و حاصل این نگرانی ها هم این شد که واکسن کرونا در داخل کشور و به نام ایران در حال ساخت و تولید است.


معاون درمان وزیر بهداشت گفت: برای سال آینده در خصوص واکسن کرونا جای نگرانی نیست.

دکتر جان بابایی افزود: برای تولید واکسن کرونا در کشور تنها به یک راه وابسته نیستیم در حال حاضر در کشورمان، داروسازی رازی و پاستور در آغاز راه تولید واکسن کرونا قرار دارند.

او با بیان اینکه واکسن برکت در مسیر تولید انبوه قرار دارد ادامه داد: انتقال تکنولوژی واکسن روسی کرونا در حال انجام است و این امر سبب می شود تا در مسیر تولید و تهیه واکسن کرونا از چهار مسیر ممکن بهره ببریم.

دکتر جان بابایی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد مرگ و میر کرونایی در روستاها و شهرستان ها، به افراد بالای ۶۰ سال مربوط می شود افزود: این آمار در برخی استان ها حدود ۷۳ درصد است.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: وقتی با چنین آماری مواجه می شویم باید اولویت تزریق واکسن را افراد بالای ۶۰ سال در استان ها و شهرستان ها قرار دهیم و درمان را از آنجا شروع کنیم.

او با اشاره به اینکه دوران اوج کرونا ایران قبل از وجود دسترسی به واکسن بود افزود: در حال حاضر در شرایط نسبتاً آرامی قرار داریم در این خصوص جای نگرانی نیست.

دکتر جان بابایی گفت: در حال حاضر و حتی پس از تولید انبوه واکسن کرونا در کشور، نباید از پوشش ماسک غافل شد، استفاده از ماسک باید همچنان ادامه داشته باشد واکسن به تنهایی نمی تواند زنجیره بیماری را قطع نماید، از رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک همچنان به عنوان راهکار اصلی و مورد نیاز برای شکست کرونا، یاد می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا