نشست ایران و روسیه با هدف تقویت همکاری‌ها در تولید واکسن


به گزارش واکسن آنلاین، نمایندگان وزارتخانه های بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه روز چهارشنبه طی نشستی در مسکو در ارتباط با تقویت همکاری‌ها در زمینه تولید دارو و واکسن گفت‌وگو کردند.

در ابتدای ابن جلسه الکساندرا درونووا معاون وزارت بهداشت روسیه گفت:امیدواریم امروز تبادل نطر کنیم و برنامه همکاریها بین وزارت بهداشت ایران و روسیه را مرور کنیم.

وی با ابراز تمایل به تقویت همکاری ها اظهار امیدواری کرد دو کشور در زمینه مسائل دارویی و واکسن به تفاهم برسند.

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه هم گفت: ظرفیت های زیادی برای توسعه همکاریهای دو کشور وجود دارد. یکی از ظرفیت ها در عرصه بزشکی و خدمات دارویی است.

وی گفت :ایران از نخستین کشورهایی بود که با روسیه برای خرید واکسن مذاکره کرد. نخستین محموله واکسن فرستاده شده و محموله دوم واکسن اسپوتنیک فردا (پنجشنبه) ارسال می شود.

محمد رضا شانه ساز معاون وزیر بهداشت ایران هم گفت :مدیریت خوب وزارت بهداشت روسیه در مقابله با کرونا در کشور بهناوری مثل روسیه نشانه اقتدار نظام بزشکی این کشور است.

وی گفت: من حامل بیام همکاری وزیر بهداشت ایران برای وزیر بهداشت روسیه هستم. من مامورم به اطلاع برسانم هر اقدام لازم را برای همکاری های بیشتر در عرصه سلامت انجام دهیم.

وی اظهار داشت اتتظار وزیر بهداشت ایران این است که گام های عملی برای همکاری در عرصه های مختلغ بزشکی از جمله واکسن برداریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا