بحرین هم مشتری واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه کرونا شد

به گزارش واکسن آنلاین، شبکه خبری العربیه با انتشار این خبر افزود: بنابر اعلام تلویزیون دولتی بحرین، این کشور استفاده از واکسن کرونای روسی در موارد اضطراری را مورد تائید قرار داد.

هفته گذشته نشریه معتبر عملی «لنست» Lancet نوشت نتایج مرحله آخر آزمایش انسانی حاکی است واکسن اسپوتنیک وی بی خطر بوده و اثربخشی آن حدود ۹۲ درصد است. این میزان اثرگذاری با واکسن هایی مثل واکسن آمریکایی فایزر برابر می کند اما امتیاز بسیار هم واکسن روسی نسبت به نمونه های آمریکایی و اروپایی آن، شرایط آسان نگهداری و حمل و نقل واکسن اسپوتنیک وی است ضمن اینکه قیمت کمتری نسبت به نمونه های آمریکایی و اروپایی دارد.

به گزارش ایرنا، واکسن روسی «اسپوتنیک وی» نخستین واکسن ضدکرونا در جهان، تاکنون در حدود ۲۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است و تعدادی از کشورها از جمله برخی کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین نیز برای خرید یا تولید مشترک این واکسن با مسکو قرارداد امضا کرده اند.

اولین محموله واکسن اسپوتنیک وی چند روز پیش وارد ایران شد و روند واکسیناسیون کرونا با استفاده از این واکسن روسی از روز گذشته در ایران شروع شد.

چندی پیش کریل دیمیتریف رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه در اجلاس جهانی اقتصاد در داووس سوئیس اعلام کرد که بزودی واکسن اسپوتنیک وی در ۲۵ کشور به ثبت خواهد رسید و روند تقاضای کشورها برای این واکسن رو به افزایش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا