شبکه «ای پی تی ان»: مردم آمریکا درباره تزریق واکسن کرونا تردید دارند

به گزارش واکسن آنلاین، شبکه تلویزیونی‌ ای پی تی ان گزارش داد، شمار زیادی از مردم آمریکا درباره واکسن زدن مردد هستند. بارون واکر یکی از افراد مشکوک به واکسن کرونا گفت:من شخصا نمی‌توانم درباره واکسن زدن تصمیم بگیرم و نمی‌توانم بگویم که آیا مخالف آن هستم و یا موافق. من تنها می‌خواهم که منتظر بمانم و ببینم که چه روی می‌دهد. من به واکسن‌های ام آر ان‌ای اعتماد ندارم. من به واکسن‌های معمول اعتماد دارم. این واکسن‌ها بر اساس روش‌های قدیمی ساخته شده اند و من حدس می‌زنم که شما هم این حرف را خواهید زد.

وی افزود:نگرانی عمده من عوارض جانبی است. از طرف دیگر شما باید هر شش ماه این واکسن را بزنید. این موضوع دو سال زمان می‌برد. هنوز سوالات و ابهامات زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارد.

او گفت:اگر واکسن سبب متوقف شدن مرگ هزاران نفر شود این موضوع خوبی است. این در حالتی می‌توان باشد که تمامی افراد در یک محیط سالم باشند. واکسن می‌تواند عاملی در این مسیر باشد و کمک کننده باشد. اما حدس من این است که این موضوع باید بیشتر بررسی شود.

مت هلدرمان فرد دیگری گفت: ما مخالف این نوع واکسن هستیم و از زدن آن امتناع می‌کنیم. البته ما موافق واکسیناسیون هستیم و واکسن‌ها موثر هستند. اما در این مورد عوامل زیادی نقش دارند. اول اینکه گروه‌های پرخطر باید ابتدا واکسینه شوند. دوم اینکه هنوز مطالب مبهمی درباره این واکسن وجود دارد. با توجه به سن و سلامتی خود ما می‌توانیم اندکی درباره واکسیناسیون درنگ کنیم.

وی افزود:اصولا نگرانی اولیه من درباره سریع بودن ساخت واکسن است. من می‌دانم که فناوری ام آر ان‌ای در ۲۰ یا ۳۰ سال اخیر ایجاد و موثر بوده است. ما در حال آزمایش بر روی آن و کشف موارد بیشتری درباره آن هستیم. من می‌دانم که این موضوع سبب تولید سریع واکسن شده است، اما این تنها آغاز راه است. این موضوعی جدید است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا