رئیس‌جمهور : کسی هنوز از میزان ایمنی واکسن‌های کرونا مطلع نیست

به گزارش واکسن آنلاین، حجّت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، صبح امروز (شنبه ۲۵ بهمن) در جلسه ستاد ملّی مبارزه با کرونا با تبریک ایّام باسعادت ماه رجب و میلاد حضرت امام باقر علیه‌السلام گفت: در این ایام پروتکل‌های بهداشتی هم باید رعایت شود.

وی ادامه داد: امروز تقریباً یکسال از شناسایی ویروس کرونا در کشور گذشته است. هیچ کس در دنیا فکر نمی‌کرد چنین حوادثی با وجود پیشرفت بهداشتی و آگاهی به مردم روبرو شویم و فکر نمی‌کردند یک پاندمی باشد که همه عاجز شوند؛ یعنی پولدار، غنی و فقیر همه به مشکل خوردند حتی کشورهایی که مردم پولدار خود را برای تفریح به کرات دیگر می‌فرستادند.

رئیس جمهور گفت: میلیونها نفر درگیر این بیماری شدند و صدها هزار نفر در این بیماری از دنیا رفتند. همه آرزوها این بود که بشر بتواند به دارو برسد. در دنیا نتوانستند به داروی مطمئن بیماری کرونا دست یابند. ساخت واکسن برای کرونا چندین سال طول می کشد اما به دلیل شرایط اضطراری، مجوز استفاده از واکسن های ساخته شده صادر شد.کسی مطمئن نیست واکسن کرونا چقدر موثر و ایمنی دارد.

وی ادامه داد: چاره همچنان مراعات تمام دستورالعمل های بهداشتی است. تجمعات کم شود، ماسک گذاشته شود.کار دیگری که باید انجام داد واکسیناسیون است تا بتوانیم جامعه و افراد را ایمن سازی کنیم و زنجیره را قطع کنیم. امروز مصوب شد در مورد ورود از کشورهای خارجی مقررات بطور کامل انجام شود. هر کس وارد کشور می‌شود قانون و مقررات برای تست و قرنطینه رعایت شود. شناسایی زود هنگام مخصوصا نسبت به ویروس جهش یافته مهم است.

روحانی با تاکید بر اینکه باید همه برای جلوگیری از خیز چهارم بیماری، دست به دست هم دهیم، گفت: اگر می‌خواهیم عید خوبی نداشته باشیم باید از همین امروز شروع کنیم. امروز متاسفانه در خوزستان برخی شهرها قرمز شدند و برخ شهرهای استان‌های دیگر نیز نارنجی شده‌اند. اصل این است که سبک زندگی را به گذشته بر نگردانیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا