سخنگوی دولت خبر داد؛ واردات واکسن از کواکس، روسیه، چین و هند

به گزارش واکسن آنلاین، علی ربیعی با اشاره به مسئله کرونا، گفت: ساعت ۱۲.۳۰ دقیقه ۳۰ بهمن سال ۹۸ بود که اولین مورد کرونا در شهرستان قم به طور قطع مورد شناسایی قرار گرفت. بیش از ۵۹ هزار نفر از هموطنان را از دست داده ایم و ۲۶۰ نفر از کادر سلامت ما نیز به خیل شهدای خدمت به خلق پیوستند.

وی ادامه داد: کرونا جان مادران، پدران و فرزندان ما را گرفت. مرگ های کرونایی به توجه به ویژگی هایشان تلخ تر از مرگ های دیگر است. نوعی تلخی گزنده، تنهایی، غربت زدگی، بهت و ناباوری با مرگ های کرونایی در هم آمیخته شد است. به خانواده های این عزیزان تسلیت می گویم و گرامی می داریم یاد شهدای جبهه سلامت و آخرین شهید پرستار باردار فداکاری که فرصت مادری کردن نیافت. به خانواده داغدار خانم مهشید گودرز تسلیت می گویم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ما در این یکسال در دوران سختی که با تحریم و جنگ اقتصادی همراه بود با کرونا مبارزه کردیم.

ربیعی گفت: در دوران کرونا علاوه بر جان انسان‌ها معیشت مردم با سختی زیادی روبرو شد. ما خوشبختانه توانستیم در حد قابل قبولی به نحوی بر این مسائل غلبه کنیم و در این یکسال یک جهش در خصوص تولیدات داخلی در حوزه سلامت رخ داد و در برخی موارد که به صادرکننده جهان تبدیل شدیم. مطمئنم که تولیدات واکسن ما در جهان موجب سرافرازی ما خواهد شد.

وی ادامه داد: ترزیق واکسن آغاز شده و محموله های بعدی از کواکس، روسیه، چین و هند در حال بررسی و اقدام هستند. با اقدام به تولید داخلی ما قطعا در مورد واکسن با هیچ کاستی در آینده ای نزدیک روبرو نخواهیم بود.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: کرونا از آغاز پیدایش، به عنوان یک موضوع اصلی در دستور کار دولت به طور گسترده و مداوم قرار داشته است.

ربیعی گفت: ستاد ملی کرونا علاوه بر جلسات کمیته های رسانه و فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی و انتظامی ۵۷ جلسه با حضور رییس جمهور تشکیل داده است.

وی افزود: همکاران ما در ستاد ملی کرونا نگران مناسبت‌ها و مراسم های آتی که می تواند موحب تجمع شود هستند. لذا توصیه اکید می‌کنیم مردم عزیزمان در این ایام پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا