سرما و یخبندان، واکسیناسیون کرونا در آمریکا را به تعویق انداخت

به گزارش واکسن آنلاین، سرما در فصل زمستان در نیمکره شمالی کاملا طبیعی است، اما این بار مناطقی در آمریکا مانند تگزاس با دمای هوای بی سابقه منفی ۱۸ درجه سانتیگراد رو به رو شده اند. در هیوستون در جنوب آمریکا مناظری که در پی بارش برف و سرما ایجاد شده بی سابقه است.

در ایالت تگزاس، دمای هوا در برخی مناطق در حالی به منفی ۱۸ درجه سانتیگراد رسیده است که به طور معمول دمای هوا در زمستان به ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

زیرساخت‌ها برای این میزان سرما و یخبندان طراحی نشده است. یکی از ساکنان منطقه می‌گوید آب قطع شده است. صبح امروز که از خواب بیدار شدیم لوله‌ها یخ زده بود. به علاوه به دلیل آسیب کابل‌های برق حدود سه میلیون نفر از ساکنان تگزاس از داشتن برق محروم شدند.

بارش شدید برف، واکسیناسیون کرونا در تگزاس را هم مختل کرد. به دلیل لغزندگی جاده ۴۰۰ هزار دوز واکسن دیرتر از موعد تعیین شده تحویل داده خواهد شد.

در اوکلاهاما سرما بی خانمان‌ها را هم غافلگیر کرد. انجمن‌هایی برای کمک به این افراد تشکیل شد. یکی از داوطلبان می‌گوید ما به آن‌ها غذای گرم، لباس گرم و دستکش و هرآنچه که می‌تواند به زنده ماندن آن‌ها کمک کند می‌دهیم.

فرمانداران مناطقی که تحت تاثیر این سرما قرار گرفتند از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواستند وضعیت فوق العاده اعلام کند. بنابر اعلام مقامات آمریکا بیش از ۲۵۰ میلیون آمریکایی در مناطقی زندگی می‌کنند که با سرمای شدید رو به رو شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا