معاون وزیر بهداشت عنوان کرد؛ ساخت واکسن ایرانی کرونا برغم همه تحریم ها

به گزارش واکسن آنلاین، علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: تحریم‌ها یکی از مشکلات ما برای گسترش آزمایشگاه‌های کرونا بود و هنوز هم برای دسترسی به فناوری تحریم هستیم و این امر در کشوری اتفاق افتاده که مشغول ساخت واکسن کرونا است.

رئیسی گفت: برای گسترش آزمایشگاه‌ها در این دوران تحت تأثیر تحریم‌ها هستیم که از مشکلات اصلی ما بود ما هنوز تحت تحریم فناوری هستیم در حالی که ما در حال ساخت واکسن هستیم باید همواره جهش‌ها را رصد کنیم.

رئیسی با اشاره به اینکه زمانی که کرونا به کشور ما آمد به علت تحریم‌ها در تأمین کیت مشکل داشتیم تاکید کرد: اما امروز با ظرفیت ۱۰ آزمایش در روز در انستیتو پاستور با تجربه‌ای که در بیماری سارس داشتیم آغاز کردیم.

وی افزود: پس از یک ماه با کمک سازمان بهداشت جهانی به ۵۰ آزمایش روزانه در دو آزمایشگاه رسیدیم.

وی گفت: اکنون ۳۶۳ آزمایشگاه در کشور داریم که ۲۲۱ آزمایشگاه آن خصوصی است و ظرفیت ۱۰۰ هزار آزمایش در روز و توانایی انجام ۲۰۰ آزمایش روزانه را داریم.

رئیسی گفت: هدف ما این است که این آزمایشگاه‌ها زیر یک چتر حمایتی و رهبری کار کنند فقط تعداد ازمایشگاه‌ها مهم نیست تأکید ما روی کیفیت آزمایش هاست.
وی افزود: مهارت نمونه گیری در انجام آزمایش از نقاط قوت و نقاط ضعف می‌تواند باشد.

وی ادامه داد: در بخش بعدی نظارت بر منابع انسانی و کیفیت کار را مدنظر داشتیم، همچنین با توجه به ایمنی آزمایشگاه‌ها و کارکنان خط مقدم بسیار مورد توجه بود.

وی گفت: یکی از اهداف مورد توجه این بود که آزمایش‌ها باید هدفمند و هوشمند باشد و از چه گروه و با چه منظوری آزمایش باید گرفته شود.

رئیسی افزود: ۴۳ آزمایشگاه با تعداد انجام متوسط و بالا در ۳۱ استان در حال راه اندازی است، اکنون نباید فقط به فکر کرونا باشیم بلکه زیرساخت مناسب برای پیامد‌های بعدی که بسیار مناسب است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا