روزنامه «گاردین» گزارش داد؛ تبعیض نژادی در تزریق واکسن کرونا در آمریکا

به گزارش واکسن آنلاین، روزنامه انگلیسی گاردین در پایگاه اینترنتی خود و در گزارشی به قلم نینا لاخانی نوشت: تحلیل‌ها حاکی از آن است که تاکنون تنها ۵/۳ درصد از آمریکایی تبار‌ها و ۵/۴ درصد از سیاه پوستان آمریکا واکسن کرونا تزریق کرده اند، این درحالی است که این اقشار آسیب زیادی از همه گیری کرونا دیده اند ومیزان مرگ و میر بین آن‌ها به شدت بالا بوده است.

براساس این تحلیل که آزمایشگاه تحقیقاتی‌ای پی ام انجام داده است تاکنون ۱/۹ درصد از سفید پوستان آمریکا و ۶/۸ درصد از آسیایی تبار‌های آمریکا در برابر کرونا واکسینه شده اند. بیشترین میزان واکسیناسیون تاکنون بین بومیان آمریکا با ۶/۱۱ درصد انجام شده، به این معنی که یک نفر از هر ۹ نفر دست کم یک دوز واکسن دریافت کرده است.

تحلیلگران هشدار می‌دهند که اطلاعات موجود به دلیل عملکرد ضعیف بسیاری از ادارات بهداشتی ایالتی در ارائه گزارش بسیار ناهمگون است، اما به هرحال روند ثبت شده از آن حکایت دارد که دسترسی به واکسن تاکنون بسیار نامناسب و ناعادلانه بوده است.

چند ماه بیشتر از شیوع همه گیری کرونا نگذشته بود که شهر‌ها و ایالات انتشار گزارش‌هایی را درباره موضع گیری‌های نژادپرستانه در بستری کردن و مداوای بیماران کرونایی آغاز کردند. اکنون با گذشت یک سال از آغاز همه گیری، حدود نیم میلیون آمریکایی جان خود را از دست داده اند و هنوز از سابقه نژادی یک نفر از هر نفر جان باخته براثر ابتلا به کرونا اطلاعاتی در دست نیست.

به دلیل عدم آمادگی مناسب دولت دونالد ترامپ و عدم حمایت لجستیکی از ایالت‌ها همچنین عدم سرمایه گذاری مناسب در نظام بهداشت عمومی که به مشکلی مزمن تبدیل شده است، روند واکسیناسیون افراد در برابر کرونا در آمریکا بسیار کند آغاز شد. به گزارش مرکز کنترل بیماری ها، درحال حاضر بیش از ۶/۱ میلیون دوز واکسن در روز در آمریکا تزریق می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا