بی اعتمادی اقلیت‌های نژادی در انگلیس به واکسیناسیون کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد نژادپرستی نهادینه شده در نظام پزشکی انگلیس و تاریخ پژوهش‌های غیر اخلاقی پزشکی موجب شده است تا افراد غیرسفیدپوست این کشور کمتر برای واکسیناسیون خود اقدام کنند.

نتایج نظرسنجی‌های منتشر شده در انگلیس نشان می‌دهد افراد سیاه پوست در انگلیس، کم یا بسیار کم تمایل دارند برای وکسیناسیون خودشان اقدام کنند. پزشکان خانواده در انگلیس از دولت می‌خواهند تا برای متقاعد ساختن افراد غیرسفیدپوست در این کشور، به واکسیناسیون اقدام کند.

روزنامه دیلی میل پیش‌تر نوشت: کمیته مشاوره علمی دولت انگلیس اعلام کرده است پیشینه نژادپرستانه و تاریخ پژوهش‌های غیر اخلاقی پزشکی در این کشور، جمعیت غیرسفیدپوست را به واکسیناسیون گسترده دولت انگلیس، مشکوک کرده است.

براساس نظرسنجی مطالعه درازمدت خانوار (UK Household Longitudinal Study) در انگلیس، سوء ظن نسبت به واکسن کرونا در انگلیس، در میان سیاه پوستان، آسیایی تبار‌ها و نیز اقلیت‌های نژادی، بسیار بالاست.

دیلی میل افزود: در این نظرسنجی از ۱۲ هزار نفر در ماه نوامبر، نظرخواهی شد که اگرچه در مجموع ۸۲ درصد از جمعیت انگلیس، با واکسیناسیون موافق بودند، در میان غیر سفیدپوستان، ۷۲ درصد به نوعی با واکسیناسیون کرونا مخالفت کردند. براساس نتیجه این نظرسنجی، شهروندان پاکستانی و بنگلادشی تبار و نیز شهروندان از کشور‌های اروپای شرقی نیز با واکسیناسیون مخالفت می‌کنند و زنان، جوانان و افراد کم سواد، بیشتر با واکسن زدن علیه کرونا مخالفند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا