رئیس سازمان نظام پزشکی مطرح کرد؛ مشارکت بخش خصوصی در واردات واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، به مسائل مبتلا به نظام سلامت در دوران کرونا اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم زنجیره بیماری را قطع کنیم، تنها راه ما تسریع در انجام واکسیناسیون است.

وی تاکید کرد: هر کشوری که زودتر بتواند بیماری کووید ۱۹ را کنترل کند، چرخ اقتصادی آن کشور زودتر راه می‌افتد.

ظفرقندی گفت: اگر بتوانیم گروه‌های جمعیتی یک میلیون و سیصد هزار نفر در اولویت دریافت واکسن را زودتر واکسینه کنیم، به شدت از مرگ و میرها خواهد کاست.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران افزود: بیش از ۷۰ درصد مرگ‌های کرونایی در بین افراد آسیب پذیر، سالمندان و کسانی است که بیماری‌های زمینه‌ای دارند. بنابراین، اگر این تعداد از جمعیت کشور واکسینه شوند، خواهیم توانست از شدت مرگ‌ها کم کنیم.

وی با تاکید بر تسریع در واردات واکسن با مشارکت بخش خصوصی، تصریح کرد: واکسن‌های وارداتی با نظر مراجع علمی و انجمن‌های علمی باشد.

ظفرقندی با عنوان این مطلب که هنوز تا انجام واکسیناسیون با واکسن‌های تولید داخل زمان زیادی باقی مانده است، افزود: تا آن زمان باید بتوانیم از واکسن‌هایی که تأییدیه اضطراری را گرفته اند، وارد کنیم.

وی در پایان گفت: سیاست وزارت بهداشت در انجام واکسیناسیون، بهترین برنامه‌ای است که آماده شده است و ما خوب می‌دانیم هر شهر و استان، چه تعداد واکسن کرونا نیاز دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا