عضو کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد؛ تولید ۱۲ میلیون دوز واکسن کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش واکسن آنلاین، یحیی ابراهیمی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در کشور چندین پروژه برای تولید داخلی واکسن کرونا در مرحله اجراست که پیشتاز آنها ستاد اجرایی فرمان امام است.

وی اضافه کرد: براساس قولی که ستاد اجرایی فرمان امام دادند اواخر اسفندماه دو میلیون دوز و اواخر اردیبهشت ماه سال آینده ۱۰ میلیون دوز واکسن تولید داخلی خواهیم داشت.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تزریق واکسن‌های خارجی نظیر تولیدات روسیه، چین، هند، کوبا و … در کشور شروع و مراحل انسانی آنها نیز طی شده و به شکل اورژانسی مجوزهایی از FDA (سازمان غذا و داروی امریکا) برای این واکسن‌ها گرفته شده است.

ابراهیمی بیان کرد: در حال حاضر زود است که در مورد اثربخشی واکسن‌های مذکور اظهارنظر شود که کدام از آنها اثربخشی بیشتری دارد و منتظریم با گذشت زمان ارزیابی دقیق را از این واکسن‌ها داشته باشیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان با بیان اینکه برای ایجاد ایمنی در بدن واکسن کرونا ویروس باید دوبار تزریق شود، بیان کرد: واکسن در دو مرحله به افراد های‌ریسک در طول یکسال تزریق خواهد شد.

وی افزود: در ارزیابی اولیه هر کدام از این واکسن‌ها نتیجه خوبی بدست آمده است.

ابراهیمی گفت: داروسازی و موسسه رازی، انستیتوپاستور و ستاد اجرایی فرمان امام سه مرکز عمده هستند که امید می رود بتوانند تولید انبوه داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا