شبکه «سی ان ان»: ۱۳۰ کشور حتی یک دوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند

به گزارش واکسن آنلاین، شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد، برنامه واکسیناسیون برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ در شماری از کشور‌های جهان شروع شده است. در این میان، امروز اعلام شد بیش از یکصد و سی کشور جهان که در زمره فقیرترین کشور‌های جهان هستند، حتی یک دوز از واکسن کرونا را دریافت نکرده اند.

سی ان ان افزود: بیش از دو میلیارد و پانصد میلیون نفر در این کشور‌ها زندگی می‌کنند. این آمار را سازمان ملل متحد اعلام کرده است. براساس این آمار، بیش از هفتاد و پنج درصد از واکسن کرونا نصیب فقط ده کشور جهان شده است. همین آمار نشان دهنده چالش‌های بزرگی است که پیش روی ابتکار جهانی واکسن کرونا موسوم به «کوواکس» قرار دارد. هدف از این طرح ابتکاری جهانی، حصول اطمینان از دسترسی برابر و منصفانه به واکسن کووید ۱۹ است.

بنیانگذاران کوواکس امیدوارند که بتوانند حداقل بیست درصد از جمعیت نود و دو کشور فقیر جهان را تا پایان سال دو هزار و بیست و یک درمقابل کرونا واکسینه کنند. یونیسف یکی از حامیان اصلی این برنامه ابتکاری است و می‌کوشد این هدف بلندپروازنه تا پایان سال محقق شود.

در همین حال؛ رئیس سازمان جهانی بهداشت دوشنبه، برخی کشور‌های ثروتمند را به اینکه به اصرار و مستقیما به تولیدکنندگان واکسن نزدیک می‌شوند تا دسترسی بیشتری به دوز‌های ارزشمند داشته باشند و به این ترتیب به پویش «کوواکس» و توزیع عادلانه واکسن‌های کرونا ضربه می‌زنند، متهم کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا