وزیر بهداشت: مرحله دوم تزریق واکسن کرونا از امروز آغاز شد

به گزارش واکسن آنلاین، سعید نمکی، وزیر بهداشت در خصوص واکسن کرونا گفت: مرحله دوم تزریق واکسن را از امروز شروع کردیم و در گروه‌های آسیب‌پذیر، تزریق واکسن استمرار پیدا می‌کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: اولین گروه‌های پرخطر ما، کادر بهداشت و درمان، سپس نیروهای اورژانس، جانبازان شیمیایی و افرادی که شدیداً در معرض خطرند، به شمار می‌روند. همچنین آسایشگاه‌های سالمندان و معلولان و تیم بهداشت در خط مقدم آزمایشگاه‌ها، گروه‌های پرخطری هستند که تزریق واکسن آنها را از امروز آغاز می‌کنیم.

نمکی با اشاره به اینکه واکسن‌های جدید ما اوایل هفته آینده می‌رسند، گفت: تزریق واکسن همچنان ادامه پیدا می‌کند تا به واکسن تولید داخل برسیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسن «برکت» فاز اول را به خوبی طی کرد و به دنبال آن هستیم که فازهای اول و دوم را با هم یکی کنیم به طوری که در اردیبهشت ماه تزریق آن را داشته باشیم.

به گفته وی، تزریق ۱۰۰ هزار دوز واکسن در گروه‌های هدف از امروز آغاز شده و واکسن «رازی» فاز اول آن از دیروز آغاز شد و همچنین همکاری با روسیه برای تولید واکسن آغاز شده و جزو کشورهایی قرار گرفتیم که به مجموعه تکنولوژی ساخت واکسن روسی رسیدیم و همین‌طور واکسن‌های چینی را در دستور کار داریم.

وی تأکید کرد: به دنبال آن هستیم که تزریق واکسن به گروه‌های آسیب‌پذیر تا پایان اسفند ماه انجام شود و واکسن بقیه گروه‌ها نیز از اوایل بهار تا تابستان سال آینده در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا