عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا: اولین شخصی خواهم بود که واکسن تولید داخل را تزریق خواهم کرد

به گزارش واکسن آنلاین، مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره فروش دارو‌های درمان کرونا از سوی سودجویان هشدار داد و گفت: اخیرا در ناصرخسرو دارویی که برای شپش و انگل استفاده می‌شد تحت عنوان داروی موثر بر درمان کرونا به مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشند.

دکتر محرز افزود: خوشبختانه در کشور نظام بهداشتی مناسبی برای کنترل عفونت‌ها و همه گیری‌ها وجود دارد و عملکرد وزارت بهداشت در مقابله با بیماری‌های عفونی مناسب بوده، ولی در زمینه بیماری کرونا این اقدامات به تنهایی فایده ندارد چرا که این موضوعی اجتماعی، اقتصادی و روانی است و همه سازمان‌ها و مردم باید برای کنترل آن همکاری کنند.

وی گفت: کسانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند باید جریمه شوند. باید توجه داشت که تا زمانی که واکسیناسیون به طور کامل انجام شود این ویروس با ما خواهد بود.

دکتر محرز ادامه داد: ویروس جهش یافته کرونا روز به روز در حال قوی‌تر شدن است و بیشتر جوانان و کودکان را گرفتار می‌کند به همین دلیل باید تا زمان تزریق واکسن همچنان فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مداوم دست‌ها را رعایت کنیم در این صورت می‌توان از ۹۷ درصد بروز بیماری پیشگیری کرد.

وی تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنم در نوروز به سفر و دورهمی نروند چرا که در حال حاضر خطر ابتلا به بیماری بسیار زیاد است و در صورت بی توجهی، شاهد همه گیری شدیدتری خواهیم بود.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص واکسن تولید داخل نیز اضافه کرد: پیشرفت تولید واکسن در کشور قابل توجه بوده به طوری که یکی از واکسن‌ها مراحل اولیه بالینی را به خوبی و بدون عارضه طی کرده و قرار است به زودی در مرحله دوم برای ۴۰۰ نفر نیز تزریق انجام و میزان اثربخشی آن بررسی شود.

دکتر محرز گفت: امیدواریم در اواسط فروردین ۱۴۰۰ مرحله دوم نیز پایان یابد تا بتوانیم در نهایت واکسن تولیدی را برای مردم کشور تزریق کنیم و بنده اولین شخصی خواهم بود که واکسن تولید داخل را تزریق خواهم کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا