رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت: واکسیناسیون گروه‌های هدف ۲ با شروع سال جدید آغاز می‌شود

به گزارش واکسن آنلاین، کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: با شروع سال جدید شاهد واکسیناسیون گروه‌های هدف فاز ۲ به ترتیب اولویت مندرج در سند ملی واکسن کرونا خواهیم بود.

جهانپور درباره آغاز واکسیناسیون سالمندان، گفت: در ادامه فاز یک واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ و بدنبال آغاز واکسیناسیون کادر درمان، در سالروز ولادت مولای متقیان علی (ع) و روز پدر واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاهها ساعتی پیش با حضور وزیر بهداشت در آسایشگاه سالمندان کهریزک عملا آغاز شد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: واکسیناسیون ۱۱۰ هزارنفر از نیروهای خط مقدم درمان و سالمندان و جانبازان مقیم آسایشگاه‌ها، تا قبل از نیمه اسفندماه، انجام می‌شود که تنها ۲ دهم درصد کل جمعیت هدفی است که تا پایان برنامه واکسیناسیون باید واکسینه شوند. همچنین دز دوم واکسیناسیون نیز ۱۲ اسفند طبق برنامه زمان‌بندی و سه هفته بعد از دریافت دز اول انجام خواهد شد.

جهانپور تاکید کرد: تلاش می‌شود با محموله‌های بعدی واکسن که ظرف روزهای آتی به تدریج وارد کشور خواهد شد تا قبل از سال جدید، واکسیناسیون در گروه‌های هدف فاز یک انجام شود و با شروع سال جدید شاهد واکسیناسیون گروه‌های هدف فاز ۲ به ترتیب اولویت مندرج در سند ملی واکسن کرونا خواهیم بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا