پیگیری مجلس برای تولید سریع‌تر واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، امیر حسین قاضی زاده هاشمی در سخنانی با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: در آخرین جلسه ستاد ملی کرونا، گزارش کاملی در رابطه با شیوع مجدد این ویروس در بخش‌هایی از استان خوزستان ارائه شد.

وی با بیان اینکه با تلاش خیلی زیاد مردم و اجرای طرح شهید سلیمانی، توانسته بودیم در ماههای اخیر تا حدی بیماری را کنترل کنیم ادامه داد: این در حالیست که دنیا و به خصوص کشورهای غربی برای کنترل این بیماری با مشکل جدی مواجه بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما مدتی با برخی از استان‌های شمالی در رابطه با این بیماری درگیر بودیم عنوان کرد: اما کم کم در مرز غربی کشور مانند جنوب آذربایجان غربی، ایلام و به خصوص خوزستان شاهد افزایش تعداد مراجعه کنندگان در رابطه با این بیماری به مراکز درمانی بودیم.

قاضی زاده هاشمی بیان داشت: در این راستا تیم‌هایی مستقر و موضوع را بررسی کردند، در نهایت مشاهده شد که ویروس معروف به انگلیسی که نمونه‌های تکی آن به طور مثال در کرج دیده می‌شد، در خوزستان گسترش زیادی پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه وقتی منشأ این امر پیگیری شد، مشخص شد که این امر به دلیل ترددهای مرزی است تصریح کرد: در پی این ترددهای مرزی، ویروس وارد ایران شده و در این راستا مجبور به اعمال مصوبات و محدودیت‌های ویژه در مرز و همچنین محدود کردن شهرها نسبت به سایر شهرهای استان خوزستان و این استان نسبت به استان‌های هم جوار و سایر استان‌ها شدیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار بعدی که در حال انجام است، موضوع واکسن است افزود: پیگیر هستیم که هم سریع‌تر واکسن داخلی ساخته شود و همچنین محموله‌های واکسنی که قرار بوده به کشور برای واکسینه شدن بخشی از مردم وارد شوند، وارد کنیم.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه بر اساس گزارشی که من گرفته ام، مقداری اوضاع در خوزستان بهتر شده است گفت: هنوز وضعیت خوزستان قرمز است، اما نسبت به روزهای اول که سیر بیماری صعودی شدید بود، فعلاً مقداری متوقف شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا