سخنگوی ستاد مقابله با کرونا: ۲۵۰ هزار دُز واکسن «سینوفارم» امروز وارد کشور می‌شود

به گزارش واکسن آ‌نلاین، علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: هم اکنون ۱۱ شهر قرمز در استان خوزستان داریم و همچنین در سراسر کشور ۳۲ شهر نارنجی، ۲۵۱ شهر زرد و ۱۵۴ شهر آبی داریم.

وی گفت: روز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سرای سالمندان کهریزک، واکسیناسیون سالمندان را آغاز کردیم و بنا داریم افراد مقیم خانه سالمندان و همچنین افراد دارای معلولیت و جانبازان و افرادی که در آرامستان‌ها کار می‌کنند واکسینه کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: ویروس انگلیسی همه اروپا را فرا گرفته است و در کشور ما هم استان‌های خوزستان و چهار محال و بختیاری وضعیت خوبی ندارند به طوری که در اهواز و آبادان گردش ویروس و میزان بستری‌ها بالا رفته است.

رئیسی گفت: روزانه بیش از ۱۲ هزار آزمایش در استان خوزستان انجام می‌شود، همچنین مرزهای غربی کشور بسته شده است و امروز تصمیم گرفتیم تا جمعیت هلال احمر هم به کمک نیروهای بهداشت در مرزها بیاید و کنترل‌ها را افزایش دهیم و تلاش می‌کنیم تا کنترل‌های بیشتری برای مرزهای هوایی و آبی داشته باشیم.

وی افزود: امروز تاریخ ورود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دز واکسن طرح کواکس اعلام خواهد شد و امیدواریم بتوانیم تا فروردین گروه‌های پرخطر مرحله اول را واکسینه کنیم، بنا داریم آزمایشگاه‌هایی که آزمایش کرونا انجام می‌دهند و همچنین مراکز منتخب کرونا در بخش‌های سرپایی و اورژانس بیمارستان‌ها را هم واکسینه کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:‌ میزان رعایت شیوه نامه‌ها را باید افزایش دهیم و مردم این چند هفته باقی مانده تا عید را بیشتر رعایت کنند تا بتوانیم نوروز آرامی را سپری و از انتشار بیشتر ویروس انگلیسی جلوگیری کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا