آمار همه گیری کرونا/ بیش از ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار مبتلا در جهان

به گزارش واکسن آنلاین، بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۵۶ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۸۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۱۹.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۳۳۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۴ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۷۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۷۰ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۶۲ هزار و ایران نیز بیش از ۵۴ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، روسیه با بیش از ۵۳ هزار، اسپانیا با بیش از ۴۹ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۲ هزار و کلمبیا با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۹ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۱۶۶ مبتلا، ۳۳۸ هزار و ۲۶۳ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۸۱۸ مبتلا، ۱۴۷ هزار و ۳۷۹ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۴۴۸ هزار و ۵۶۰ مبتلا، ۱۹۰ هزار و ۵۱۵ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۹۹۲ هزار و ۷۰۶ مبتلا، ۵۳ هزار و ۶۵۹ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۷۱ مبتلا، ۶۲ هزار و ۴۲۷ قربانی

۶. انگلیس: دو میلیون و ۲۲۱ هزار و ۳۱۲ مبتلا، ۷۰ هزار و ۱۹۵ قربانی

۷. ترکیه: دو میلیون و ۱۱۸ هزار و ۲۵۵ مبتلا، ۱۹ هزار و ۳۷۱ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۲۸ هزار و ۳۵۴ مبتلا، ۷۱ هزار و ۳۵۹ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۶۱۰ مبتلا، ۴۹ هزار و ۸۲۴ قربانی

۱۰. آلمان: یک میلیون و ۶۳۲ هزار و ۷۳۷ مبتلا، ۲۹ هزار و ۹۶۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۷ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه،ایتالیا، اسپانیا،آلمان، کلمبیا،آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا