اعلام آمادگی روسیه برای همکاری با اروپا درباره واکسیناسیون کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، ایوان سلطانوفسکی نماینده دائم روسیه در شورای اروپا روز یکشنبه به خبرگزاری تاس گفت روسیه در ۲۵ سال گذشته از عضویت خود در شورای اروپا، کمک واقعی به فعالیت این سازمان کرده و آماده گسترش همکاری برای رسیدگی به چالش‌های جدید اروپا به ویژه در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا و واکسیناسیون است.

سلطانوفسکی گفت: البته ما مقابله با شیوع ویروس کرونا در جهان را یک موضوع در اولویت می‌دانیم. ما آماده همکاری با شورای اروپا در خصوص واکسیناسیون و تضمین دسترسی برابر همگان به واکسن‌های تایید شده در قاره اروپا هستیم.

این دیپلمات معتقد است پتانسیل زیادی برای همکاری در حوزه‌های هوش مصنوعی، زیست بوم و بیوتکنولوژی وجود دارد که «در آن‌ها دانش زیادی مطرح است.»

وی تاکید کرد: به طور کلی، تعداد چالش‌ها و تهدیدات اروپا رو به افزایش است و فناوری‌های جدید نه تنها زندگی را برای مردم آسان‌تر می‌کنند بلکه در راستای موارد نقض حقوق بشر، تلاش‌ها برای دستکاری کردن و اعمال محدودیت‌ها توسط توسعه گران، ارائه دهندگان خدمات و غول‌های اینترنتی حرکت می کنند و پیدا کردن راه حل‌های ارزشمند فقط از طریق تلاش‌های مشترک امکانپذیر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا