تولید واکسن کرونای ایرانی در خرداد؛ تولید انبوه در تابستان

مینو محرز، عضو ستاد ملی کرونا از بهره برداری واکسن کرونای ایرانی در خردادماه و تولید انبوه آن در تابستان خبر داد.

مینو محرز، در گفت و گو با واکسن آنلاین، با اشاره به اجرایی شدن فاز دوم تولید واکسن ایرانی کرونا اظهار داشت: در گام بعدی واکسن کرونای ایرانی به ۵۰۰ نفر تزریق می شود تا پایداری اثربخشی واکسن مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تولید ده ها میلیون واکسن کرونای ایرانی در سایت مجهز و عظیم ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) فراهم است، تصریح کرد: واکسن کرونای ایرانی زیر نظر مراجع بین المللی در حال تولید است و در پایان خردادماه به بهره برداری می رسد.

عضو ستاد ملی کرونا گفت: با توجه به امکانات و تجهیزات تهیه شده، واکسن کرونای ایرانی در تابستان به تولید انبوه می رسد.

ساخت واکسن ایرانی کرونا بر مبنای ویروس ضعیف شده است
محرز نوع واکسن ایرانی کرونا را بر پایه ویروس ضعیف شده نیازمند دو نوبت تزریق اعلام کرد و افزود: واکسن ایرانی کرونا از نوع ویروس ضعیف شده است و با مدل روسی تفاوت دارد.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای شیوع کرونا به علت نبود امکانات و تجهیزات کافی در اثر تحریم ها نتوانستیم ساخت واکسن را پیش ببریم، اظهار داشت: خوشبختانه اتفاق های بسیار خوبی در عرصه واکسن سازی کشور در شرف اجراست؛ این درحالی است که پیش از این تنها واکسن «ب.ث.ژ »توسط انیستیتوپاستور ساخته می شد و موسسه رازی هم به علت شرایط تحریم و به روز نبودن امکانات با مشکلاتی مواجه شد و در برهه ای از زمان واکسن سه گانه از طریق کشور هند فراهم می شد.

استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا واکسینه شدن دنیا نسبت به بیماری
محرز تاکید کرد: مردم باید به این نکته توجه داشته باشند که حتی با واکسیناسیون لازم است استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستن مداوم دست ها را به عنوان اصل مهم رعایت کنند تا زمانی که تمام دنیا نسبت به این بیماری واکسینه شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا