اعتماد بالای کشورهای آمریکای لاتین به واکسن های چین و روسیه

به گزارش واکسن ‌آنلاین، وال استریت ژورنال گزارش داد، دولت‌های آمریکای لاتین برای رفع نیازهای فوری خود به واکسن‌های کووید ۱۹ ساخته شده توسط چین و روسیه اعتماد می‌کنند.

در این گزارش آمده است، کشورهای آمریکای لاتین به چین و روسیه روی می‌آورند زیرا واکسن‌های آنها در رقابت با رقبای غربی خود برای حمل و نقل و ذخیره سازی به دمای فوق العاده سرد نیاز ندارند.

آمریکای لاتین شامل کشورهای برزیل، مکزیک، آرژانتین، پرو، کلمبیا، پرو، ونزوئلا، شیلی، گواتمالا، اکوادور، کوبا، بولیوی، هائیتی، جمهوری دومینیکن، هندوراس، پاراگوئه، ال سالوادور، نیکاراگوئه، کاستاریکا، پاناما، پورتوریکو، اوروگوئه، گوادالوپ، مارتینیک، گیانای فرانسه، سن مارتین و سن بارتلمی می‌شود.

براساس اعلام وزارت امور خارجه چین، چین در حال صادر کردن واکسن کرونا به ۲۷ کشور و کمک به ۵۳ کشور در حال توسعه است. مقامات بهداشتی در کشورهای مربوطه ایمنی و اثربخشی واکسن‌های چینی را تایید کرده‌اند.

آرژانتین واکسن شرکت چینی سینوفارم را برای استفاده اضطراری تصویب کرده است. نخستین محموله از واکسن این شرکت پنجشنبه شب وارد آرژانتین شد و این هشتمین کشور آمریکای لاتین است که واکسن کرونای ساخت چین را پس از برزیل، شیلی، پرو، مکزیک، کلمبیا، دومنیکا و بولیوی دریافت می‌کند.

بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین برای استفاده از واکسن اسپوتنیک V روسیه قرارداد بسته‌اند و همچنین واکسیناسیون با این واکسن در چندین کشور از جمله آرژانتین، بولیوی و مکزیک آغاز شده است.

وزیر امور خارجه چین یادآور شد، این کشور هرگز به دنبال اهداف ژئوپلیتیکی در انجام همکاری‌های بین المللی در مورد واکسن‌های کووید ۱۹ نبوده است، هرگز هیچ گونه دستاورد اقتصادی را محاسبه نکرده و هیچ شرط سیاسی را پیوست نمی‌کند؛ بلکه هدف تبدیل واکسن‌ها به کالاهای عمومی است که در همه کشورها برای مردم قابل دسترسی و مقرون به صرفه باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا