رئیس دانشگاه علوم پزشکی: واکسن ایرانی «کوو پارس» از بهترین واکسن‌های تولیدی دنیاست

به گزارش واکسن آنلاین، جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد: واکسن ایرانی کوو پارس از نظر فنی و کیفیت از بهترین واکسن‌های تولیدی دنیا در مقابله با کرونا است که با فناوری بومی تولید شده‌است.

کوهپایه زاده روز دوشنبه در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا افزود: این واکسن در موسسه رازی یکی از بهترین مراکز واکسن سازی کشور در دست تولید و انجام مراحل مختلف تست انسانی است.

وی یادآورشد: این واکسن نوترکیب استنشاقی و از طریق بینی مصرف می شود و دسترسی تکنولوژی ساخت آن، امتیاز بزرگی برای کشور به شمار می آید.

کوهپایه زاده اظهارداشت: فاز نخست تست انسانی واکسن کوو پارس آغاز شده است و پیش بینی می شود با توجه به کیفیت آن بتوان پس از فاز سوم، وارد مرحله تولید و تزریق انبوه شد.

کوهپایه زاده ادامه داد: امیدواریم با تولید این واکسن در کنار تامین سلامتی مردم، زمینه بی نیازی کشور به دیگر واکسن های خارجی فراهم شود و حتی پس از تولید انبوه زمینه صادرات آن مهیا گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد: بنا بود تا پایان بهمن ۲.۵ میلیون نفر واکسن اسپوتنیک را تزریق کنند اما این مساله محقق نشد.

وی اضافه کرد: دستیابی به تکنولوژی تولید واکسن انکوپارس در این شرایط این فرصت را ایجاد می کند که علاوه بر پاسخگویی به نیاز داخلی، در زمره کشورهای دارنده این فناوری پیشرفته قرار گیریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا