چین تا پایان ماه ژوئیه، ۴۰ درصد جمعیت خود را واکسینه می‌کند

به گزارش واکسن آنلاین، خبرگزاری رویترز از تصمیم چین برای تزریق واکسن کرونا به ۴۰ درصد از جمعیت خود تا پایان ژوئیه خبر داد.

یکی از مشاوران ارشد دولت چین روز سه شنبه در مصاحبه با رویترز بر لزوم افزایش چشمگیر تزریق واکسن کرونا در داخل کشور همچنین افزایش میزان صادرات این واکسن تاکید کرد.

ژونگ نانشان، کارشناس ویروس کرونا که به تلاش‌های دولت چین برای مقابله با این همه گیری کمک می‌کند، روز دوشنبه گفت، نسبت فعلی تزریق واکسن در چین در هر ۱۰۰ نفر ۳/۵۶ است که کمتر از امارات عربی متحده و آمریکاست.

ژونگ در یک گردهمایی برخط که دانشگاه چینهوای چین و موسسه بروکینگز مستقر در واشنگتن آن را برگزار کرده بودند، با اشاره به تماس هایش در مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری‌های چین گفت، هدف، واکسیناسیون ۴۰ درصد از مردم چین تا پایان ژوئن است.

اما وی در یک تماس تلفنی با رویترز در روز سه شنبه پس از محاسبه افرادی که نمی‌خواهند واکسن تزریق کنند، تصریح کرد که این هدف تا پایان ژوئیه محقق خواهد شد.

به گفته ژونگ، ۴۰ درصدی که گفته می‌شود تا پایان ژوئیه واکسینه خواهند شد، شامل افرادی است که یک دوز یا دو دوز واکسن تزریق کرده اند.

سه واکسن ساخت چین باید دو دوز تزریق شوند، اما یک واکسن دیگر برای ایمن سازی تنها به یک دوز تزریق نیاز دارد.

به گزارش گلوبال تایمز در ژانویه، مقامات چینی قصد داشتند تا پیش از آغاز سال نو در این کشور در فوریه، ۵۰ میلیون نفر را واکسینه کنند.

از واکسن سینوواک بایوتک برای ایمن سازی مردم در برزیل، ترکیه و اندونزی استفاده شده است. شرکت کن سینو توافق کرده است میلیون‌ها دوز واکسن در اختیار مکزیک قرار دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا