مبارزه توئیتر با پخش داده‌های نادرست درباره واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، توئیتر اعلام کرده است که سامانه تازه، از برچسب زنی بر پیام های گمراه کننده در باره کووید – ۱۹ آغاز و تا محرومیت همیشگی کاربرانی که بر پخش چنین اطلاعات نادرستی پافشاری می کنند، می رسد.

این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو اضافه کرد: ما بر این باوریم که این سامانه تهاجمی به آموزش همگانی در باره سیاست های ما کمک خواهد کرد و پخش اطلاعات بالقوه زیانبار و گمراه کننده به ویژه موارد مکرر نقض محدود یا شدید مقررات این شبکه اجتماعی را بیشتر کاهش خواهد داد.

کاربران توئیتر در صورت برچسب خوردن پیام هایشان به عنوان گمراه کننده یا لزوم پاک شدن پیام به دلیل نقض مقررات این شبکه اجتماعی، پیام هشدار دهنده دریافت خواهند کرد. دومین و سومین مورد نقض مقررات، موجب بسته شدن حساب به مدت ۱۲ ساعت خواهد شد و در پی چهارمین مورد نقض، حساب کاربری به مدت هفت روز بسته می شود و در پنجمین بار، حساب برای همیشه تعلیق می گردد.

توئیتر در اواخر سال گذشته (۲۰۲۰) از کاربران درخواست کرد ادعاهای گمراه کننده خطرناک درباره کووید ۱۹ را مانند این که واکسن ها برای آسیب رساندن به مردم یا تسلط بر آنها استفاده می شود، حذف کنند. این شبکه اجتماعی همچنین ادعاهای بی اساس در باره تاثیرهای جانبی منفی واکسن های ویروس کرونا یا گمانه زنی در باره واقعی بودن این همه گیری، را هدف قرار داد و از آن هنگام بیش از هشت هزار و ۴۰۰ پیام را حذف و به ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار حساب در باره نقض مقررات اطلاع رسانی در باره کووید – ۱۹، هشدار داده است.

این سامانه تهاجمی همانند سامانه توئیتر برای جلوگیری از انتشار اطلاعات در باره انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده است که منجر به ممنوعیت همیشگی دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین به علت نقض مکرر مقررات این شبکه شامل کاربرد لحن و زبانی بود که به گفته این شبکه اجتماعی تحریک کننده به خشونت و ایجاد کننده تردید در باره درستی روند رای گیری در این کشور بود.

شبکه های اجتماعی یوتیوب و فیسبوک نیز از شبکه های اجتماعی هستند که برای مبارزه با انتشار داده های نادرست در باره همه گیری و واکسن های ضدابتلا به ویروس کرونا، اقدام کرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا