رییس‌جمهور آمریکا:‌ تا ۳ ماه دیگر برای بزرگسالان واکسن کرونا خواهیم داشت

به گزارش واکسن آنلاین، به نوشته ایندیپندنت، جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا گفت که ایالات متحده تا پایان ماه مه (۱۰ خرداد) برای تمامی بزرگسال‌های آمریکایی واکسن کووید-۱۹ کافی خواهد داشت.

او همچنین گفت که از ایالت‌ها می‌خواهد تا در برنامه‌های واکسیناسیون خود، آموزگاران را در اولویت قرار دهند و بار دیگر بر تعهد به بازگرداندن دانش‌آموزان به کلاس‌های درس تاکید کرد. این در حالی است که دولت آمریکا در حال حاضر درباره زمان و نحوه بازگشایی کلاس‌های درس، موضع قاطعی ندارد.

او گفت هدفش این است که تمامی آموزگاران یا کارکنان مدارس، تا پایان ماه مارس- سی روز دیگر- دست‌کم دوز اولیه واکسن را دریافت کرده باشند.

مهلت تقریبا سه‌ماهه‌ای که رییس‌جمهور بایدن تعیین کرده، به این معنی نیست که تمامی آمریکایی‌ها تا ۳۱ ماه مه واکسن دریافت خواهند کرد، و مسائل احتمالی مربوط به توزیع و کارکنان، ممکن است کار را طولانی‌تر کند.

بایدن در سخنانش همچنین اعلام کرد که شرکت «مرک» در تولید واکسن جدید شرکت جانسون‌اندجانسون، کمک خواهد کرد. مشارکت جدید میان این دو شرکت عمده ‌داروسازی آمریکا، رسیدن به هدف واکسیناسیون تا پایان ماه مه را خوشبینانه‌تر می‌سازد و مهلت قبلی دولت را دو ماه جلو آورده است.

بایدن در اظهارات اخیرش در کاخ سفید گفت:‌ «این پیشرفت است» و در عین حال درباره تاخیرهای احتمالی در زدن واکسن به مردم هشدار داد و گفت که کشور برای مدت طولانی، به شرایط عادی قبل از همه‌گیری باز نخواهد گشت.

بایدن گفت:‌ «در انتهای تونل چراغی روشن است، اما برای تضمین پیروزی، نمی‌توانیم دفاع خود را زمین بگذاریم. باید هشیار باشیم، سرعت عمل داشته باشیم و از یکدیگر مراقبت کنیم. به این روش می‌توانیم بر ویروس غلبه کنیم، اقتصادمان را بار دیگر به تحرک درآوریم، و عزیزانمان را در آغوش بکشیم.»

دو واکسن دومرحله‌ای کووید-۱۹ ساخت فایزر/بیون‌تک و مدرنا، پیشتر از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا برای استفاده اضطراری مجوز گرفتند و واکسن‌ تک‌مرحله‌ای ساخت شرکت جانسون‌اندجانسون نیز اخیرا مجوز گرفته است.

شرکت داروسازی مرک، قرار است دو کارخانه خود را به کمک به تولید واکسن جانسون‌اندجانسون اختصاص دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا