مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی: داوطلبان ۵۰ تا ۷۵ ساله واکسن «کووایران برکت» را دریافت می‌کنند

به گزارش واکسن آنلاین، حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مطالعه تلفیقی جدیدی برای افراد ۵۰ تا ۷۵ ساله به صورت موازی با طرح مطالعاتی اصلی واکسن «کوو ایران برکت» در حال انجام است تا ایمنی زایی برای این گروه مهم سنی به منظور دریافت واکسن بررسی شود.

مرحله نخست فاز مطالعات انسانی نخستین واکسن ایرانی کرونا با نام «کوو ایران برکت» در بین ۵۶ داوطلب ۱۸ تا ۵۰ ساله انجام شده که قرار است نتایج آن به زودی به سازمان غذا و دارو اعلام شود.

دکتر حامد حسینی در این مورد اظهار داشت: در کنار مطالعات اساسی روی داوطلبان ۱۸ تا ۵۰ ساله، پروتکل های دیگری هم برای تکمیل شدن پروفایل واکسن ایرانی کرونا تهیه شده است.

وی افزود: فاز اول تست انسانی در این دوره سنی هم با توالی تزریق صفر و ۱۴ روز و با دوز ۵ میکروگرم با هدف اثبات ایمنی در گروه سنی ۵۰ تا ۷۵ سال انجام می شود.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با یادآوری این که در ابتدا ۲۴ داوطلب واکسن فعال و ۸ هشت نفر هم پلاسبو (Placebo دارونما) را دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: در مرحله بعدی مطالعه، افراد با سن بالاتر به فاز دوم تست انسانی طرح مطالعه اصلی ادغام می شود و کار پژوهشی نخستین واکسن ایرانی کرونا در گروه سنی ۱۸ تا ۷۵ سال ادامه پیدا می کند.

حسینی در گفگتو با ایرنا ادامه داد: در فاز سوم تست انسانی این محصول، جمعیت ۱۸ تا ۷۵ سال واکسن را با فاصله زمانی بهینه و با توجه به نتایج فاز دوم، دریافت می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا