کمک بانک جهانی به افغانستان برای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، دفتر بانک جهانی در افغانستان اعلام کرد: بانک جهانی مبلغ شصت میلیون دلار را برای خرید واکسن کرونا و اجرای آن در افغانستان تصویب کرده است. بانک جهانی مجموع کمک‌های خود به اجرای واکسیناسیون کرونا در افغانستان را صد و سیزده میلیون دلار اعلام کرد و افزود: این کمک، زمینه دسترسی سریع و برابر مردم افغانستان به واکسن کرونا را فراهم خواهد کرد.

بانک جهانی گفته است کمک‌های بانک جهانی، هفده درصد مردم افغانستان را زیر پوشش واکسیناسیون کرونا قرار خواهد داد. چندی قبل نیز نهاد جهانی واکسیناسیون (کواکس) بیش از چهارصد هزار دوز واکسن کرونا را به دولت افغانستان کمک کرد.
هندوستان نیز نخستین کشوری بود که حدود یک ماه قبل، پانصد هزار دوز واکسن کرونا را به دولت افغانستان کمک کرد و عملیات واکسیناسیون کرونا در این کشور آغاز شد.

در مرحله نخست نیرو‌های بهداشت و درمان، نظامیان و کارمندان رسانه‌ها تحت پوشش برنامه واکسیناسیون کرونا قرار می‌گیرند، دولت افغانستان تزریق واکسن کرونا بر معلمان و استادان دانشگاه را نیز آغاز کرده است. افغانستان هم اکنون در حال مبارزه با موج دوم ویروس کرونا است، اما هیچ گونه محدودیت‌های کرونایی در این کشور وجود ندارد و مردم افغانستان نیز برای پیشگیری از گسترش این ویروس، نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا