ادامه تعلیق استفاده از واکسن «آسترازنکا» تا ۳ هفته دیگر

به گزارش واکسن آنلاین، استفاده از واکسن آسترازنکا که روی برخی افراد عوارضی مثل لخته خونی ایجاد می‌کند، هفته گذشته در چندین کشور اروپایی به حال تعلیق درآمد.

دولت دانمارک تعلیق استفاده از واکسن آسترازنکا را به علت نگرانی از عوارض احتمالی آن سه هفته دیگر تمدید کرد.

استفاده از واکسن آسترازنکا که گفته می‌شود روی برخی افراد عوارض ناگوار وخیمی مثل لخته خونی ایجاد می‌کند، هفته گذشته در چندین کشور اروپایی به حال تعلیق درآمد، اما بسیاری از آن‌ها استفاده از این واکسن را از سر گرفته اند.

دانمارک یکی از اولین کشور‌های اروپایی بود که دو هفته پیش استفاده از این واکسن را به طور موقت متوقف کرد. این اتفاق پس از آن افتاد که مواردی از لخته خونی در برخی افرادی که از این واکسن استفاده کرده بودند، دیده شد.

شبکه تلویزیونی دانمارک TV۲ صبح روز پنجشنبه گزارش داد دولت دانمارک به پارلمان اطلاع داده است که تعلیق استفاده از واکسن آسترازنکا سه هفته دیگر ادامه خواهد یافت.

مقامات بهداشتی دانمارک که قبل از دیگر اروپایی‌ها استفاده از این واکسن را متوقف کردند، قرار است امشب در کنفرانسی مطبوعاتی جزییات بیشتری در این باره ارائه کنند.

سازمان جهانی بهداشت و آژانس داروی اروپا استفاده از واکسن آسترازنکا را توصیه می‌کنند و معتقدند که امتیازات و فواید آن به مراتب بیشتر از خطرات و مضراتش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا