شبکه «سی ان ان» گزارش داد؛ تزریق تنها ۱۳۶ میلیون دوز واکسن کرونا در آمریکا

به گزارش واکسن آنلاین، شبکه تلویزیونی سی ان ان نوشت: تعداد واکسن تزریق شده کرونا در آمریکا به بیش از یکصد و سی و شش میلیون دوز رسید. برنامه واکسیناسیون گسترده برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ در آمریکا همچنان ادامه دارد. سوالی که این روز‌ها آمریکایی‌ها از هم می‌پرسند این است که آیا واکسن کرونا را تزریق کرده اند یا خیر. براساس آماری که مرکز کنترل بیماری‌ها در امریکا اعلام کرده است تاکنون یکصد و سی و شش میلیون و ششصد و هشتاد و چهار هزار و ششصد و هشتاد و هشت واکسن کرونا در آمریکا ترزیق شده است.

براساس همین آمار، تاکنون چهل و هشت میلیون و ششصد و نود و پنج هزار و یکصد و هفتاد و دو نفر در آمریکا هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و کاملا واکسینه شده اند. براساس همین آمار بیش از هفتاد و یک درصد از افرادی که در آسیب پذیرترین گروه‌های جامعه قرار می‌گیرند واکسینه شده اند و دست کم یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند. این افراد شامل افرادی است که بیش از شصت و پنج سال سن دارند.

براساس این آمار، میزان واکسینه شدن آمریکایی‌ها درمقابل کرونا به چهارده ممیز هفت دهم درصد رسیده است. این در حالی است که کشور آمریکا با پنجاه ایالت و جمعیتی بالغ بر سیصد و سی میلیون نفر (بر اساس آمار سال ۲۰۲۰ میلادی)، تعداد افرادی که در این آمریکا در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده اند، بسیار ناچیز است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده، شمار موارد فوتی ثبت شده کرونا در آمریکا از مرز پانصد و چهل و هشت هزار نفر فراتر رفته است و شمار افراد آلوده به ویروس کرونا نیز به سی میلیون و یکصد و شصت هزار و هشتصد و شصت و هشت نفر رسیده است. در سراسر جهان نیز دو میلیون و هفتصد و شصت و هفت هزار و نهصد و چهل و هشت نفر به علت ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. تعداد موارد ابتلا به کرونا در سراسر جهان نیز به یکصد و بیست و شش میلیون و ششصد و سی و شش هزار و هشتصد و سی و هشت نفر رسیده است. چندی پیش رئیس جمهور آمریکا گفت شمار قربانیان کرونا در این کشور بیش از مجموع کل قربانیان آمریکا در جنگ‌ جهانی اول، جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا