توقف تزریق «آسترازنکا» برای افراد زیر ۶۰ سال در آلمان

به گزارش واکسن آنلاین، دولت آلمان استفاده از واکسن ضد کرونای آسترازنکا را در همه ایالت‌های خود برای افراد زیر شصت سال ممنوع اعلام کرد.
این امر بعد آن صورت گرفت که گزارش‌هایی از لخته شدن خون در ارتباط با تزریق این واکسن منتشر شد. در آلمان از میان یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر که با آسترازنکا واکسینه شده‌اند، ۱۳ نفر، ۱۲ زن و یک مرد، در سنین ۲۰ تا ۶۳ سال دچار چنین عارضه‌ای شدند که سه نفرشان جان خود را از دست داده‌اند.

به دنبال این پیامدها، دولت آلمان به توصیه انستیتوی تحقیقاتی پاول ارلیش، واکسیناسیون با این واکسن را برای سنین زیر شصت سال متوقف کرد. امر کوکه، رئیس این آژانس گفت: این واکسنی ایمن و موثر علیه ویروس کووید ۱۹ است و منافع آن به مراتب بیشتر از مضرات آن است.

در همین حال، شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گزارش داد: کشور‌های اروپایی پس از وقفه و تردیدی که درباره مصرف واکسن آسترازنکا برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ داشتند بار دیگر به سمت این واکسن گرایش پیدا کرده اند.

امروز مسئولان شهری در مادرید، پایتخت اسپانیا، اعلام کردند افراد شصت تا شصت و پنج سال می‌توانند واکسن آسترازنکا را دریافت کنند.

واکسیناسیون گسترده در ورزشگاه محلی شهر مادرید ادامه دارد. هر یک ساعت حدود پانصد نفر واکسن کرونا را در این محل دریافت می‌کنند. مردم اسپانیا می‌گویند برایشان فرقی نمی‌کند کدام نوع از واکسن کرونا را دریافت کنند بلکه صرف دریافت واکسن کرونا آن‌ها را خوشحال می‌کند.

در حالی اسپانیا این تصمیم را اجرایی کرده است که از امروز استفاده از این واکسن کرونا برای افراد کمتر از شصت سال در شهر برلین پایتخت آلمان به حال تعلیق درآمده است. مشاهده مواردی از لخته شدن خون در افرادی که این نوع واکسن مقابله با کرونا را دریافت کرده اند سبب بروز نگرانی‌هایی شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا