واکسیناسیون کرونا به صورت مرحله‌ای با اولویت رضایت مردم انجام می‌شود

به گزارش واکسن آنلاین، مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: در شرایط کنونی به دلیل محدودیت تعداد واکسن، کار واکسیناسیون به صورت مرحله‌ای در حال انجام است که بایستی در این مراحل بتوانیم به سطح مناسب از آمادگی برسیم به گونه‌ای که با رضایتمندی همراه باشد.

محمدحسین حیدری در دویست و نود و دومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: باید بکوشیم سرعت عمل واکسیناسیون را در این زمینه بالا ببربم و به دستورالعمل یکسانی پایبند باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت پاسخگویی به پرسش‌ها و مسایل مردم در حوزه واکسن، این را موجب تقویت امید و انگیزه در کشور دانست و دستیابی به هماهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه را ضرورت خواند.

حیدری با اشاره به نقش کارآمد مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی در مدیریت موفق بحران کرونا هدف از سفر به فارس را بررسی روند اجرای واکسیناسیون سراسری علیه کرونا بر اساس دستور وزیر بهداشت اعلام کرد و گفت: مدیریت مناسب در حوزه سلامت، حاصل تلاش زیر مجموعه معاونت هاست و به گونه‌ای نمود می‌یابد که فرمانده ارشد مدیریتی بتواند اقدامات را اولویت بندی و به درستی تصمیم گیری کند که این امر بسیار اهمیت دارد.

او دستاورد این تلاش‌ها را چاره گشایی از مشکلات مردم و افزایش رضایتمندی عنوان کرد و افزود: پایبندی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی به برگزاری نشست‌های ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا از ابتدایی‌ترین ساعات روز و حتی در ایام نوروز، باید در سطح کشور معرفی شود.

این مقام مسوول در وزارت بهداشت با اشاره به نظارت اداره بازرسی وزارت بهداشت بر سامانه‌های داده برای آگاهی از روند اقدامات و پیشگیری از مشکلات، نسبت به تصمیم گیری در نشست‌های ستاد دانشگاهی کرونا بر اساس سامانه‌های اطلاعاتی، ابراز خرسندی کرد.

حیدری ضمن تاکید بر پیگیری مصوبات پیشین برای آگاهی از روند دقیق اقدامات، نتیجه این امر را افزایش رضایتمندی مردم و کاهش شکایات برشمرد و گفت: هنر هر حوزه مدیریتی، ایجاد شرایطی برای پیشگیری از مقدمات بروز مشکلات است.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت تقویت تعامل تمام دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان فارس را راهکار دستیابی به موفقیت‌های بیشتر دانست و ادامه داد: بحران کرونا در کنار همه چالش‌هایی که ایجاد کرد، نوعی وفاق میان مجموعه‌ها و معاونت‌های مختلف حوزه سلامت ایجاد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا