وزیر کشور آلمان: واکسن «آسترازنکا» نمی‌زنم

به گزارش واکسن آنلاین، وزیر کشور آلمان از زدن واکسن انگلیسی آسترازنکا خودداری کرد. هورست زهوفر تاکید کرد من به هیچ عنوان واکسن آسترازنکا را دریافت نخواهم کرد.

این در حالیست که وزیر بهداشت آلمان در نشست روز چهارشنبه دولت از وزرایی که بیش از ۶۰ سال سن دارند خواسته بود تا برای اعتمادسازی، واکسن انگلیسی آسترازنکا را دریافت کنند. اما وزیر کشور ۷۱ ساله آلمان در واکنش به این توصیه وزیر بهداشت گفته است من این کار را نخواهم کرد و نیازی به قیم هم ندارم.

«انستیتو پاول اِرلیش» (انستیتو صادرکننده مجوز تولید و تزریق واکسن و دارو‌های زیست پزشکی آلمان) روز سه شنبه از ۳۱ مورد «ترومبوز وریدی مغز»، از جمله ۹ مورد در معرض خطر مرگ، نزد افرادی که واکسن کرونای آسترازنکا را تزریق کردند خبر داد.

این انستیتو اعلام کرد از ۳۱ مورد ایجاد لخته‌های خونی در مغز، ۱۹ نفر کمبود پلاکت خون دارند. این منبع اعلام کرد همه موارد ذکر شده زنانی هستند که رده سنی آن‌ها بین ۲۰ تا ۶۳ سال است. به استثنای دو مرد که ۲۶ و ۵۷ ساله هستند.

با بروز عوارض این واکسن انگلیسی برای این ۳۱ نفر آلمانی، دولت آلمان تصمیم گرفت تزریق این واکسن به افراد زیر ۶۰ سال را متوقف کند. این در حالیست که پیش از این اعلام شده بود این واکسن تنها برای افراد زیر ۶۵ سال مفید است و نباید برای سنین بالاتر تزریق شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا