وزیر بهداشت: از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا در جهان خواهیم بود

به گزارش واکسن آنلاین، سعید نمکی، ­وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت : در بحث تولید واکسن با تکیه بر جوانان غیور این سرزمین یکی از محورهای اصلی تولید و صادرات واکسن در سطح جهان خواهیم بود.

نمکی در مراسم جشن ملی پرچم ، با تبریک ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران افزود : یکی از مقاطع تاریخی این کشور، ۱۲ فرورین است که استقلال و آزادی این کشور را رقم زد و خود باوری و تکیه بر خویشتن از دستاوردهای آن بود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از دستاوردهای این استقلال بحث نظام سلامت است گفت : قبل از انقلاب میزان مرگ و میر کودکان و زنان در دوران بارداری و زایمان حداقل ۱۰ برابر امروز و میزان واکسیناسیون کودکان نیز حدود ۲۰ درصد بود، در حالی که اکنون در دورترین نقاط کشور نیز خانه بهداشت و سلامت داریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود : امروز خدمات درمانی و تخت بیمارستانی ما به گونه ای است که در شرایط کرونا به همه بیماران در داخل بیمارستان خدمات درمانی ارائه کردیم و هیچ بیماری را سرگردان نگذاشتیم.

وی گفت: با استفاده از تجربه دفاع مقدس به گونه ای عمل کردیم که در زمینه ماسک و تجهیزات پزشکی در کمتر از ۶۰ روز از نقش وارد کننده به تولید کننده و حتی صادرکننده تبدیل شدیم .

نمکی افزود: در بحث تولید واکسن نیز یکی از کشورهای تاثیرگذار در منطقه هستیم که با توجه به جوانان غیور این سرزمین یکی از محورهای اصلی تولید واکسن برای خودمان و صادرات آن در سطح جهان خواهیم بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا