هدر رفتن ۱۵ میلیون دز واکسن کرونا در آمریکا

به گزارش واکسن آنلاین، نشریه نیویورک تایمز اعلام کرد حدود ۱۵ میلیون دز واکسن کووید-۱۹ ساخت شرکت داروسازی جانسون اند جانسون به اشتباه در کارخانه‌ای در بالتیمور از بین رفت که ممکن است موجب تاخیر در عرضه واکسن در آمریکا شود.

به نوشته این نشریه، چند هفته پیش کارکنان این کارخانه بزرگ تحت مدیریت شرکت Emergent BioSolutions که شریک شرکت داروسازی جانسون اند جانسون است، در ترکیب مواد تشکیل دهنده واکسن اشتباه کرده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، شرکت جانسون اند جانسون رقم ۱۵ میلیون دز را تائید نکرد، اما اعلام کرد: «کنترل کیفی انجام شده در محل نشان می‌دهد که یک محموله مواد دارویی استاندارد‌های کیفی لازم را در کارخانه Emergent BioSolutions ندارد و این سایت هنوز اجازه تولید ماده دارویی برای واکسن کووید-۱۹ ما را ندارد.»

جانسون اند جانسون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این محموله هرگز تا مراحل پر کردن در ویال‌ها و مراحل نهایی فرایند تولید ما ارسال نشده است.»
این منبع افزود سازمان غذا و داروی آمریکا در جریان این اتفاق بوده و کارشناسان بیشتری برای نظارت بر عملیات به محل این کارخانه اعزام شده اند.
این بیانیه افزود این اقدامات با هماهنگی وزارت بهداشت آمریکا امکان تحویل ۲۴ میلیون دز واکسن را طی ماه آوریل فراهم می‌آورد.

نیویورک تایمز نوشت واکسن‌هایی که در حال حاضر تحویل آمریکا شده، تحت تاثیر قرار نگرفته، زیرا این واکسن‌ها از هلند ارسال شده است. اما محموله‌های بعدی قرار بود از این کارخانه از بالتیمور تحویل گرفته شود که مجوز تولید آن حالا با تاخیر مواجه شده است.

واکسن جانسون اند جانسون به صورت تک دز تزریق می‌شود و ۱۵ میلیون دز معادل واکسیناسیون ۱۵ میلیون نفر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا