تلاش پاکستان برای تولید بومی واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، پاکستان طی سه روز گذشته بیش از یک میلیون دوز واکسن چینی کرونا وارد کرد و قرار است امروز یک محموله دیگر واکسن کرونا از چین به مقدار ۵۰۰ هزار دوز دریافت کند.

موج سوم شیوع ویروس کرونا پاکستان را فراگرفته و مسوولان این کشور برای کاهش سرعت اشاعه این بیماری درصدد گسترش طرح واکسیناسیون کرونا است بر همین اساس میزان خرید واکسن چینی کرونا نیز توسط پاکستان افزایش چشمگیری داشته است.

در همین حال دبیر پارلمانی دولت پاکستان در امور بهداشت از تکاپوی این کشور برای خرید و واردات مواد اولیه تولید واکسن کرونا خبر داد و اعلام کرد: پاکستان به زودی واکسن بومی کرونا را در داخل تولید می‌کند.

«نوشین حمید» طی نشستی در مجلس پاکستان به اطلاع نمایندگان آن رساند که دولت اسلام‌آباد مواد اولیه ساخت واکسن را به مقدار کافی خریداری و وارد کشور کرده و به زودی تولید داخلی واکسن کرونا به مرحله نهایی می‌رسد.

علاوه بر این یک شرکت مطرح دارویی در پاکستان با امضای قرارداد با چین طرح تولید داخلی واکسن کرونا را کلید زد و براساس تازه‌ترین نتایج، مرحله اول و دوم آزمایش بالینی واکسن نیز با موفقیت همراه بوده است.

شبکه خبری «جیو نیوز» پاکستان گزارش داد: قرار است مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن بر روی ۲۰ هزار داوطلب در شهرهای مختلف این کشور انجام شود.

دولت پاکستان طی هفته‌های اخیر برای گسترش واکسیناسیون کرونا میزان سفارش و خرید واکسن از چین و روسیه را افزایش داده است.

علاوه بر این دولت پاکستان درحالی بررسی صدور مجوز برای دو شرکت بزرگ دارویی این کشور جهت تولید واکسن روسی کرونا “اسپوتنیک-وی” است.

کارشناسان بهداشتی در پاکستان از روند کند ایمن سازی (واکسیناسیون) ابراز نگرانی کرده و از دولت این کشور خواسته‌اند که در خرید واکسن کرونا و اجرای سریع واکسیناسیون در شهرهای مختلف تلاش کند، زیرا با این روش سرعت شیوع موج سوم ویروس کاهش پیدا می‌کند.

طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلای ۵ هزار و ۲۳۴ نفر در مناطق مختلف پاکستان به ویروس کرونا ثبت شد و ۸۳ نفر از بیماران نیز جان خود را از دست دادند. در چنین وضعیتی مسوولان بهداشت پاکستان نگران افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا و چالش درمان بیماران هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا