ایتالیایی ها به دنبال واکسن روسی کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، عرضه محدود واکسن نسبت به وعده‌های تولیدکنندگان غربی به ایتالیا، این کشور را با مشکل کمبود واکسن روبرو کرده است تا جایی که مسئولان این کشور به فکر استفاده از واکسن اسپوتنیک – وی افتاده اند.

برخی از مقام‌های استانی در ایتالیا، با اعلام این که کمبود واکسن می‌تواند به توقف واکسیناسیون منجر شود، خواستار خرید واکسن اسپوتنیک – وی شده اند. در همین حال متئو سالوینی، رئیس حزب موئتلفه دولتی «پیوند» و وزیر کشور پیشین ایتالیا نیز بر ضرورت استفاده فوری از واکسن ساخت روسیه، پافشاری کرد.

وی گفت: وقتی که واکسنی مانند اسپوتنیک-وی به خوبی عمل می‌کند باید از آن استفاده کرد. واکسن اسپوتنیک-وی در جمهوری سان مارینو که در قلب ایتالیا است به هزاران نفر تزریق شده و هیچ عوارض جانبی هم نداشته است. امیدوارم که آژانس دارویی اروپا به سرعت مجوز استفاده از این واکسن را صادر کند چرا که در غیر این صورت ایتالیا باید به طور مستقل عمل کند.

روبرتو اسپرانتسا، وزیر بهداشت ایتالیا ماه گذشته میلادی از تزریق روزانه پانصد هزار واکسن کرونا در پایان ماه مارس خبر داده بود، اما به علت کمبود واکسن، این رقم به کمتر از نصف کاهش پیدا کرده است و هنوز شمار زیادی از افراد بالای ۸۰ سال نیز موفق به تزریق واکسن نشده اند. دولت ایتالیا تلاش می‌کند عقب ماندگی واکسیناسیون شهروندان خود را با استفاده از واکسن ساخت روسیه جبران کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا