روسیه نخستین واکسن کرونا برای حیوانات را ثبت کرد

به گزارش واکسن آ‌نلاین، همزمان با تلاش کشورهای مختلف برای خرید واکسن کووید ۱۹ برای جمعیت انسانی، روسیه نخستین واکسن ویروس کرونا برای حیوانات را ثبت کرده است.

به گفته «کنستانتین ساونکوف» معاون رئیس سازمان فدرال «خدمات نظارت بر دامپزشکی و بهداشت گیاهی»، این واکسن Carnivak-Cov نام گرفته است.

او در این باره می‌گوید: واکسن مذکور برای جلوگیری از ابتلاء حیوانات گوشتخوار به ویروس کرونا توسعه یافته و در روسیه ثبت شده است. این نخستین و تنها محصول برای جلوگیری از ابتلای حیوانات به کووید ۱۹ است.

این واکسن احتمالاً در ماه جاری وارد مرحله تولید شود. آزمایش‌های بالینی واکسن مذکور از اکتبر ۲۰۲۰ آغاز شده و طی آن سگ‌ها، گربه‌ها، روباه‌ها، روباه‌های قطبی، مینک و حیوانات دیگر واکسینه شده‌اند.

به گفته ساونکوف در بدن حیوانات واکسینه شده آنتی بادی تشکیل شده و محققان روس بر اساس نتایج تحقیقی معتقدند این محصول ایمن است و تأثیر ایمونولوژیکی قدرتمندی دارد. طبق گزارش‌ها تأثیرگذاری این واکسن حدود ۶ ماه دوام دارد.

به گفته محققان روس تزریق این واکسن از جهش ویروس کرونا جلوگیری می‌کند. به گفته مقامات چند شرکت داروسازی از یونان، لهستان و اتریش قصد دارند این واکسن را بخرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا