آغاز واکسیناسیون گسترده ایرانیان علیه کرونا از اواخر بهار امسال

به گزارش واکسن آنلاین، قاسم جان بابایی، معاون درمانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اواخر بهار امسال با برنامه ریزی های انجام شده، عملیات واکسیناسیون فراگیر و گسترده جمعیت کشور علیه ویروس کرونا آغاز خواهد شد.

جان بابایی اظهار داشت: در تامین واکسن مانند همه کشورهای جهان با محدودیت هایی مواجه هستیم زیرا کشورهای تولیدکننده واکسن، اولویت را به جمعیت خودشان داده اند.

وی اظهار کرد: کشورهای اطراف و همسایه ما هم هیچکدام بیشتر ۱۲ درصد جمعیت خود را واکسیناسیون نکرده اند و خبر خوب این است که ایران هم در تولید واکسن گام های رو به جلو و خوبی را برداشته است.

معاون وزیر بهداشت گفت:انتظار داریم از اواخر بهار امسال واکسیناسیون فراگیر و عمومی در سطح وسیع را آغاز کنیم هرچند که تاکنون این فعالیت برای کادر درمان و همچنین ساکنان سراهای سالمندان آغاز شده است و تا سه هفته آینده به کل فعالان این بخش واکسن تزریق خواهد شد.

وی اظهار داشت: اکنون کشور در شرایطی است که روند افزایشی شمار مبتلایان و بستری شدگان کرونا را در اکثر استان ها شاهد هستیم و در شهرستان ساوه هم این آمار و درصد تست مثبت ها رو به فزونی گذاشته است.

جان بابایی افزود: در شرایط فعلی ضریب آلودگی در سطح جامعه بالا است و ممکن است در روزهای آینده حتی با افزایش بیشتری در شمار مبتلایان اعم از سرپایی و بستری مواجه شویم.

وی از فرمانداران شهرستان های کشور درخواست کرد که با حوزه بهداشت و درمان همراهی کامل داشته باشند و اگر شهری در وضعیت قرمز قرار گرفت متناسب با شرایط رفتار کنند و اجازه باز بودن و فعالیت اماکنی که طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع هستند را ندهند.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: شرایط قرمز نباید فقط در حد نام باشد و اگر قرار باشد همه رستوران ها و تجمع ها دایر باشد، مقوله کنترل و پیشگیری از کرونا تحقق نخواهد یافت زیرا در این صورت هر روز با شمار زیادی از مبتلایان و بستری شدگان در بیمارستان ها روبرو می شویم و همچنین باید انتظار جان باختن تعدادی از هموطنان در روز باشیم.

جان بابایی اظهار داشت: در کمتر از ۱۰ روز شمار جانباختگان کرونا در کشور از میانگین ۵۰ نفر در شبانه روز به چهار برابر افزایش یافته که بسیار نگران کننده است.

از اوایل اسفند سال گذشته تاکنون افزون بر ۱۴ هزار و ۲۰۰ نفر در شهرستان های ساوه و زرندیه به کرونا مبتلا شدند و در همین مدت ۳۳۰ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا