رایزنی آلمان برای خرید واکسن روسی «اسپوتنیک وی»

به گزارش واکسن آنلاین، دولت آلمان در حال رایزنی با روسیه برای خرید واکسن ضد کرونای اسپوتنیک وی است.

شرکت تولید کننده واکسن اسپوتنیک وی روسیه اعلام کرده است مذاکرات خود را با دولت آلمان آغاز کرده است. برلین می‌خواهد که از مسکو این واکسن را خریداری کند. این مذاکرات دوجانبه بر خلاف راهبرد اتحادیه اروپا در رابطه با مذاکره با شرکت‌های دارو سازی است. چندین ایالت آلمان اعلام کرده اند که از گذشته قرار داد‌هایی را برای خرید میلیون‌ها واحد از واکسن اسپوتنیک وی با روسیه امضاء کرده اند. اما این واکسن تا مادامی که از طرف نهاد دارویی اتحادیه اروپا تایید نشود مجوز استفاده نخواهد داشت.

برای تسریع در واکسیناسیون ضد کرونا در آلمان روسیه می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند. به نظر نمی‌رسد که دولت آلمان بخواهد از تصمیم خود صرف نظر کند. ینس اسپان وزیر بهداشت آلمان در مطلبی نوشت: من به همکاران خود در اتحادیه اروپا گفتم به گفتگو‌های خود با روسیه بر سر واکسن ادامه می‌دهیم. مذاکره نخست ما درباره زمان و تعداد واکسن تحویلی خواهد بود.

در ادامه بخشی از اظهارات مارکو سودر سروزیر ایالت باواریا آلمان پخش شد که وی گفت: زمانی که تزریق این واکسن در اتحادیه اروپا تایید شود ما احتمالا سفارش‌های خود را در رابطه با واکسن از شرکت روسی در ماه ژوئن دریافت خواهیم کرد. سفارش نخست ما ۲.۵ میلیون واحد است.
نهاد دارویی اتحادیه اروپا در ماه مارس بررسی واکسن اسپوتنیک وی را آغاز کرد. کمیته واکسیناسیون آلمان اعلام کرد سفارش زودهنگام واکسن اقدام مناسبی بوده است.

در ادامه اظهارات توماس مرتنز رئیس کمیته واکسیناسیون آلمان پخش شد که وی گفت: اطلاعات منتشر شده درباره این واکسن امیدوار کننده است. اگر در مرحله سوم واکسن تایید شود، من هیچ مشکلی در استفاده از آن مشاهده نمی‌کنم.

حتی حزب مخالف دولت آلمان هم خواهان خرید این واکسن است.

در ادامه بخشی از اظهارات مارکو بوشمان عضو مجلس آلمان از حزب اف دی پی پخش شد که وی گفت: استفاده از واکسن‌های دیگر اقدامی هوشمندانه است. دسترسی به واکسن‌های دیگر بهترین حرکت است.

ورود واکسن اسپوتنیک وی می‌تواند روند واکسیناسیون را در آلمان سرعت ببخشد. در دو یا سه ماه آینده آلمان خودش می‌تواند واکسن کرونا را به اندازه کافی تولید کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا