هشدار سفیر ایران در مسکو نسبت به ورود سودجویان به بازار واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، کاظم جلالی با اشاره به تصمیم اخیر دولت، در زمینه ورود بخش خصوصی برای خرید واکسن، گفت: این تصمیم می‌تواند راه را برای سودجویان، واسطه‌ها و دلالان به بازار واکسن باز کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه تنها کانال رسمی فروش و صادرات واکسن از روسیه به ایران و سایر کشور‌ها، نهادی به نام «سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان» زیر نظر مستقیم رئیس جمهور روسیه است، اظهار داشت: این سازمان براساس قرارداد‌هایی که با کشور‌های مختلف، از جمله ایران امضاء کرده است، عمل می‌کند و خارج از آن، هیچ فروش یا صادراتی به هیچ کدام از کشور‌های جهان ندارد.

جلالی ادامه داد: از زمانی که تصمیم دولت برای ورود بخش خصوصی اعلام شده، برخی دلالان و واسطه‌ها در هر دو کشور دست به کار شده‌اند تا از آب گل‌آلود ماهی صید کنند.

وی افزود: سفارت ایران در روسیه اخباری دریافت کرده است، مبنی بر اینکه برخی افراد در روسیه به واسطه‌ها و شرکت‌های خصوصی ایرانی قول تهیه واکسن داده‌اند، اما به طور حتم این افراد قصد سودجویی دارند، زیرا تحت هیچ شرایطی، خارج از ضوابط و کانال رسمی، امکان تهیه واکسن در روسیه وجود ندارد.

سفیر کشورمان به تولید محدود واکسن در روسیه و تعهدات سنگین قراردادی با دیگر کشور‌ها اشاره کرد و یادآور شد: روسیه براساس قرارداد‌های قطعی با سایر کشور‌ها، متعهد به صادرات حدود یک میلیارد دز واکسن کرونا شده است و با توجه به تولید محدود و مشخص واکسن، تحت هیچ شرایطی تعهدات جدید و خارج از این قرارداد‌ها را انجام نخواهد داد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو تاکید کرد: حداقل کاری که دولت و وزارت بهداشت کشورمان در شرایط فعلی می‌توانند انجام دهند، راستی‌آزمایی ماجرا از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه است.

وی به شرکت‌های خصوصی ایرانی هم هشدار داد فریب افراد، دلالان و واسطه‌ها را نخورند، چرا که ممکن است این افراد قول تهیه واکسن در قبال مبالغ هنگفتی، به عنوان پیش پرداخت تهیه واکسن از آن‌ها اخذ کنند، اما در نهایت، پول و سرمایه بخش خصوصی به یغما برود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا