ونزوئلا واکسن کوبایی علیه کرونا را تولید خواهد کرد

به گزارش واکسن آنلاین، «دلسی رودریگز» معاون رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد این کشور یکی‌ از واکسن های ساخت کوبا علیه بیماری کرونا را تولید خواهد کرد .

رودریگز که این بیانات را در جریان بازدید از کارخانه ای که به تولید واکسن خواهد پرداخت ، اظهار داشت ادامه داد :در حالی‌ که جهان واقعا درگیر یک فرایند نفرت انگیز نابرابری در دسترسی مردم به واکسن بسر می‌ برد ، کوبا نمونه ای از همبستگی‌ است .

رودریگز اظهار داشت که وزارت بهداشت با همکاری مقامات کوبایی ، آخرین تعدیلات شرکت سوسیالیست تولیدکننده داروهای بیولوژیکی را برای تولید واکسن آبدالا یکی‌ از دو واکسنی که دولت کوبا در حال توسعه آن است ، انجام خواهیم داد .

وی از سوی دیگر اعلام داشت که در هفته های آینده ، آزمایشات فاز سوم این واکسن در ونزوئلا آغاز خواهند شد و در حال حاضر چندین داوطلب نیز دارند .

معاون رئیس جمهوری ونزوئلا که نگرش انحصاری بسیاری از کشورها در مورد خریداری واکسن و به ضرر کشورهایی که کمترین منابع را برای دستیابی به آنها دارند را محکوم کرد گفت :همبستگی و همکاری به خودی خود می‌ تواند با کووید ۱۹ مبارزه کند و به پیروزی برسد ، ما باید متحد شویم و تلاش های خود را متمرکز کنیم .

«داگوبرتو رودریگز» سفیر کوبا در ونزوئلا که در این بازدید ، معاون رئیس جمهوری را همراهی می‌ کرد نیز به نوبه خود خاطرنشان ساخت که تحریم های بی‌ رحمانه امپریالیسم علیه دو کشور ، وادار به تقویت هر چه بیشتر روابط برادری و دوستی‌ می‌ کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا