فرانسه راهبرد واکسیناسیون خود را اصلاح می‌کند

­به گزارش واکسن آنلاین، اولیویه وران، وزیر بهداشت، در گفتگویی که در نشریه ژورنال دودیمانش (JDD) منتشر شد، اعلام کرد اقدامات کمپین واکسیناسیون کرونا در فرانسه در تلاش برای تسریع آن دوباره تنظیم می‌شود.

وی توضیح می‌دهد تمام افراد بالای ۵۵ سال از روز دوشنبه حتی بدون بیماری‌های زمینه‌ای نیز به واکسن آسترازنکا دسترسی خواهند داشت.

استفاده از واکسن آسترازنکا در افراد بالای ۵۵ سال در فرانسه پس از موارد ترومبوز (لختگی خون) بود که گاهی کشنده بود، محدود شده بود.

اولیویه وران می‌گوید: ما واکسیناسیون را گسترش می‌دهیم! مقامات بهداشتی نیز با این اقدام موافقت می‌کنند. این اعلامیه گسترش فعالیت واکسیناسیون با واکسن‌های فایزر و مادرنا برای افراد بالای ۶۰ سال از ۱۶ آوریل را تکمیل می‌کند.

وی تصریح کرد ۶۰۰ هزار پرستار زیر ۵۵ سال که قبلاً دوز استرازنکا را دریافت کرده اند، ۱۲ هفته پس از اولین تزریق، یک تقویت کننده واکسن RNA به آن‌ها تزریق می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: برای کسانی که بیش از ۵۵ سال دارند و اولین دوز استرازنکا را دریافت کرده اند، قانون تغییر نمی‌کند. در طی دوازده هفته با دوز بعدی همین واکسن را دریافت می‌کنند.

این منبع خاطر نشان کرد ۲۰۰ هزار دوز واکسن تولید شده توسط جانسون اند جانسون باید از روز دوشنبه در فرانسه، یعنی یک هفته قبل، تحویل داده شود.
وی تصریح کرد: این ۲۰۰ هزار دوز به زودی در مدار توزیع داروخانه‌ها و اقدامات پزشکی و پرستاری قرار می‌گیرد. من همچنین دسترسی و دسترسی به آن‌ها را برای رفع نگرانی در خصوص کارآیی برای تمام افراد بالای ۵۵ سال بدون شرط فراهم می‌کنم.

سرانجام، دولت تصمیم گرفته است که زمان بین دو دوز واکسن پیام رسان RNA یعنی واکسن‌های فایزر و مادرنا را از چهار به شش هفته، افزایش دهد.
اولیویه وران گفت: از ۱۴ آوریل، برای همه تزریقات، ما به جای بیست و هشت روز فعلی، در چهل و دو روز دوز یادآوری را ارائه خواهیم داد.

وی توضیح می‌دهد: فاصله دوز واکسن‌های RNA پیام رسان موجب می‌شود ۱.۸ میلیون تزریق در نیمه دوم ماه مه صرفه جویی شود.

تمدید این مدت در ژانویه توسط مقامات عالی بهداشت توصیه شده بود، اما اولیویه وران این موضوع را رد کرده بود.

برای افراد ضعیف و آسیب پذیر، این دوره ممکن است با توصیه‌های پزشکی بیست و هشت روز باقی بماند.

دولت همچنین قصد دارد در موزل که سویه آفریقای جنوبی در آن بسیار شایع است، توزیع واکسن مادرنا را در داروخانه‌ها و در میان پزشکان آزمایش کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا