کمبود واکسن در سراسر اتحادیه اروپا؛ تلاش برای خرید واکسن از روسیه

به گزارش واکسن آنلاین، کمبود واکسن در سراسر اتحادیه اروپا، چند کشور عضو این اتحادیه را واداشت برنامه مشترک تامین واکسن اتحادیه را زیر سؤال ببرند. اتریش یکی از این کشورهاست. سباستین کورتز، صدراعظم اتریش درباره خرید واکسن اسپوتنیک وی گفتگو‌هایی کرده است.

وی گفت: این واکسن کمک زیادی به ما خواهد کرد، چون روند واکسیناسیون به طور چشمگیری تسریع خواهد شد. من از این اقدام حمایت می‌کنم. ما مشغول هماهنگی در این باره با دولت فدرال هستیم. واقعاً امیدوارم قادر به دستیابی به این واکسن (اسپوتنیک وی) باشیم و بتوانیم از آن استفاده کنیم. این فقط تصمیم من نیست، اما به شدت از آن حمایت می‌کنم.

وزیر بهداشت آلمان نیز گفت: کشور او نیز مشغول مذاکره برای خرید واکسن اسپوتنیک وی از روسیه است. هر چند، سازمان داروی اروپا هنوز این واکسن را تایید نکرده است. ژان کلود یونکر، رئیس سابق کمیسیون اروپا گفت: اگر اسپوتنیک وی تایید شود، اتحادیه اروپا باید آن را در برنامه تامین واکسن خود بگنجاند.

یک جراح سرطان به نام باب یاوان معتقد است اروپا اجازه داده است سیاست مانعی در مسیر نجات جان افراد ایجاد کند.

وی گفت: ما به واکسن نیاز داریم و مشکل این است که این مسئله از همان اول سیاسی شد. بسیاری در اروپا واکسن روسیه را قبول نکردند. اسپوتنیک وی واکسن خوبی است، با این حال آن‌ها می‌آمدند و می‌گفتند این چیزی نیست که ما می‌خواهیم. بیایید واکسن‌های اروپایی را امتحان کنیم. می‌بینید که مشکل در اینجا این است که سیاستمداران در تامین دوز کافی واکسن برای کشور‌ها شکست خورده اند. مشکل این است. ما واکسن کافی نداریم و اکنون می‌خواهیم برگردیم و از روسیه درخواست واکسن اسپوتنیک کنیم؛ کاری که باید خیلی خیلی قبل‌تر باید انجام می‌دادیم. ما باید همه واکسن‌ها را داشته باشیم، که شامل اسپوتنیک وی هم می‌شود؛ واکسنی که مثل فایزر و مدرنا نتایج عالی دارد؛ بنابراین ما باید این کار را خیلی زودتر انجام می‌دادیم تا بتوانیم واکسن کافی در اختیار مردممان قرار دهیم. اکنون ما داریم بهای آن ضعف‌های و نقایص سیاسی را با جان انسان‌ها می‌دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا