بازدید رئیس سازمان بازرسی از شرکتهای واکسن سازی کشور

به گزارش واکسن آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان در پی تاکید رئیس دستگاه قضا برای تحقق شعار سال در این ۴ شرکت تولید واکسن حضور یافت که تا عصر امروز ادامه داشت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ابتدا در گروه دارویی برکت و در سایت ساخت واکسن کرونا حضور یافت و در بازدید از این شرکت گفت: ستاد اجرایی فرمان امام بر اساس گزارشی که ارائه کرد در بحث تولید اقلام مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا نظیر ماسک و مواد ضد عفونی کننده و سایر اقلام سرعت خوبی داشته است و مهم ترین اقدامات این ستاد که از مصادیق بارز جهش تولید محسوب می شود بحث تولید واکسن با آن پیچیدگی خاص است که این افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود و ایران یکی از کشورهای تولید کننده واکسن آن هم با کیفیت بالا در جهان است.

وی افزود: به سهم خودم و به نیابت از رئیس دستگاه قضا به دست اندرکاران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خدا قوت می گویم و امیدوارم این مساعی ارزنده مجموعه ستاد اجرایی مورد رضایت خداوند و خشنودی قلب مطهر حضرت ولی الله الاعظم ارواحنا له الفدا قرار گیرد و منشا برکات فراوانی در کشور در آینده باشد.

حجت الاسلام درویشیان در حین بازدید از شرکت واکسن سازی رازی نیز گفت : ما باید به این سمت برویم که به هیچ وجه نیازی به واردات نداشته باشیم و قطعا ما در موضوع صادرات دارو و واکسن ویروس کرونا و ویروس های دیگر باید ارزآوری مناسبی برای کشور داشته باشیم و همه این اقدامات علاوه بر اینکه ما را به واردات بی نیاز می کند برای کشور نیز امنیتی پایدار ایجاد خواهد کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان این برنامه ۹ ساعته در جمع بندی بازدیدش از این ۴ شرکت واکسن سازی گفت: ما با چند هدف اقدام به بازدید از این مجموعه ها کردیم که هدف نخست ما تقدیر و تشکر از تلاش های صورت گرفته در عرصه تولید واکسن بود که به نتایج بسیار امیدبخشی هم رسیده ایم.

وی گفت : هدف بعدی ما این است که اگر مشکلات و موانعی در تولید واکسن دارند از باب وظیفه پیگیری کنیم و مسئولان این ۴ شرکت در این بازدید به موانعی اشاره کردند که با توجه به شعار سال ما موظفیم این موارد را پیگیری کنیم تا منجر به رفع موانع شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بروکراسی پیچیده و غیرمتناسب با نیاز کشور را یکی از مهمترین موانع نظام اداری کشور دانست و افزود : فرآیندها و دریافت مجوزها باید با سرعت بیشتری انجام شود اما به دلیل این بروکراسی ها با تاخیر مواجهیم.

حجت الاسلام درویشیان گفت: به مردم مان این امیدواری را می دهیم که با تلاش دانشمندان عزیزمان و همچنین نخبگان و جوانان شاهد پیشرفت های خوبی باشیم و امروز هم پیشرفت های تحسین برانگیزی را در خصوص تولید واکسن کرونا مشاهده کردیم و اینکه گفته می شود به عنوان قطب تولید واکسن هستیم کاملا قابل مشاهده و اثبات است.

وی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره)زیرساخت هایی برای تولید ماهانه ۱۵ میلیون دوز واکسن ظرف ۵ ماه دارد که هم اکنون بیش از ۸۰ درصد این موضوع به پیشرفت فیزیکی رسیده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: موسسه واکسن و سرم سازی رازی نیز پیشرفت های خوبی در این زمینه دارد و موانعی هم مطرح کردند که بخشی از آن را سازمان بازرسی پیگیری کرده است و بقیه هم پیگیری می شود .

وی افزود : در مجموعه واکسن سازی وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم اقدامات خوبی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در ادامه به قدمت حدود یک قرن انستیتو پاستور هم اشاره کرد و گفت : تجارب و یافته های ارزشمندی ما در شرکت انستیتو پاستور در زمینه تولید واکسن امروز دیدیم و امیدواریم مردم ما در آینده نزدیک شاهد تزریق واکسن ایرانی و همچنین نوع دیگری از واکسن با مشارکت کشور کوبا باشیم.

وی گفت : قطعا این اقدامات ارزش افزوده بالایی برای کشور خواهد داشت و یکی از برکات کم نظیر شیوع ویروس کرونا با وجود همه خسارت های وارده به کشور و مردم این بود که ما با سرعت غیرقابل پیش بینی توانستیم به دستاوردهای خوبی در بحث تولید واکسن و دارو برسیم و امیدواریم با رفع موانع موجود، سرعت اقدامات نیز افزایش یابد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: دستگاه ها نقش مهمی در تسهیل و تسریع تولید واکسن دارند و وزارت صنعت معدن و تجارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در صدور مجوزهای لازم و بانک مرکزی برای تخصیص ارز مورد نیاز در واردات مواد اولیه تولید واکسن و گمرک در بحث ترخیص مواد اولیه نقش بسیار مهمی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان افزود: ما هم در سازمان بازرسی کل کشور پیگیر رفع مشکلات بخش تولید واکسن هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا