توقف تزریق واکسن «جانسون‌اندجانسون» در آمریکا

به گزارش واکسن آنلاین، نشریه دیلی میل در صفحه توئیتر خود نوشت، بعد از آنکه شش زن در آمریکا پس از تزریق واکسن آمریکایی «جانسون اند جانسون» دچار لخته خون شدند‏، سازمان غذا و دارو آمریکا و همچنین مراکز مقابله با بیماری‌ها در این کشور توقف استفاده از این واکسن را درخواست کردند.

دو مقام فدرال از ایالت خواسته اند استفاده از این واکسن را متوقف کنند. تاکنون ۷ میلیون نفر در آمریکا واکسن جانسون اند جانسون را زده اند و شش نفری که دچار لخته خون شدند در رده سنی ۱۸ تا ۴۸ سال بودند.

کمیته مشورتی در زمینه ایمن‌سازیِ مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا روز چهارشنبه (فردا) برای بررسی این موارد تشکیل جلسه خواهد داد. سازمان غذا و داروی آمریکا هم قرار است موارد مذکور را بررسی کند.

یک مقام ارشد سازمان غذا و دارو و یکی از مقامات ارشد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا در بیانیه مشترکی اعلام کردند: تا زمانی که این روند (بررسی) تکمیل شود، ما توقف در استفاده از این واکسن را برای احتیاط توصیه می‌کنیم. مهم است که جامعه ارائه دهنده خدمات بهداشتی از احتمال بروز این عوارض آگاه باشد و بتواند برای تشخیص و مدیریت مناسب به دلیل درمان منحصر به فرد لازم برای این نوع لختگی آماده باشد.

به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز»، گرچه این اقدام شکل توصیه‌ای دارد، اما انتظار می‌رود دولت فدرال در همه پایگاه‌های واکسیناسیون دولتی استفاده از این واکسن را متوقف کند.

طبق این گزارش، این مسئله همچنین می‌تواند روند واکسیناسیون در آمریکا را آن هم در حالی که در بسیاری از ایالت‌ها روند ابتلا افزایشی است و همچنین بی‌اعتمادی به دریافت واکسن وجود دارد، پیچیده‌تر کند.

این واکسن تک‌دوزه است و شرایط نگهداری راحت‌تری نسبت به دو واکسن دیگر آمریکایی «فایزر» و «مدرنا» دارد.

در همین حال، پس از «توقف» تزریق واکسن جانسون اند جانسون در آمریکا، تزریق این واکسن در اروپا به تعویق افتاد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا