بیش از ۸ میلیون نفر در روسیه واکسن کرونا زدند

به گزارش واکسن آنلاین، گولیکووا، رئیس ستاد مقابله با کرونای روسیه در جلسه وزارت بهداشت روسیه گفت: حجم واکسیناسیون کرونا در روسیه در حال افزایش می باشد و این روند خوبی است.

وی ادامه داد: این وضعیت امکان می دهد تا محدودیت اعمال شده بخاطر شیوع همه گیری کرونا در روسیه را در آینده نزدیک لغو کنیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در روسیه در همین حال تصریح کرد که در لغو محدودیت های موجود باید با احتیاط فراوان رفتار کرد.

میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه هم در تماسی مجازی با شرکت کنندگان این جلسه گفت که روسیه با موفقیت بیشتر نسبت به بسیاری از کشورها از عهده حل مشکلات پیش آمده بر اثر شیوع همه گیر ویروس کرونا برمی آید.

به گزارش رسانه روسی، در جلسه وزارت بهداشت روسیه گفته شد که در سیستم موقعیت یاب «یاندکس» روسیه می توان چهار هزار مکان را یافت که در آن واکسن کرونا می زنند.

در این جلسه وزارت بهداشت روسیه، همچنین خاطرنشان شد که توزیع کووی واک واکسن سوم روسی کرونا در مناطق روسیه از امروز آغاز شد.

واکسیناسیون عمومی کرونا در روسیه با جمعیت ۱۴۶ میلیون نفر از اواسط دی ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد و تاکنون روس ها با واکسن اسپوتنیک وی واکسیناسیون را انجام داده اند.

کووی‌واک، واکسن سوم روسی کروناست که توسط مرکز علمی «چوماکوف» آکادمی علوم روسیه ساخته شده است.

بر اساس آخرین گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در شبانه روز اخیر در این کشور ۸ هزار و ۹۹۵ نفر به کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت اعلام شده و ۳۹۷ نفر نیز بر اثر این بیماری مرگبار جان سپرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا