تزریق واکسن کرونا به ۶۵ درصد سالمندان مراکز بهزیستی کشور

به گزارش واکسن آنلاین، مصطفی سراج مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فعالیت ۹۰۰ مرکز غیردولتی تحت نظارت این سازمان گفت: اکنون به بیش از ۶۵ درصد سالمندان مراکز بهزیستی واکسن کرونا تزریق شده و امیدواریم به گروه‌های دیگر معلولان نیز واکسن تزریق شود.

مصطفی سراج افزود: واکسیناسیون آنفلوآنزا در همه مراکز بهزیستی تزریق شده و از اسفند ماه نیز واکسیناسیون کرونا را آغاز کردیم.

وی در تشریح مجموعه اقدامات بهزیستی در طول ۱۴ ماه گذشته در حوزه کنترل کرونا تصریح کرد: فوتی های مراکز بهزیستی نسبت به سال های گذشته تفاوت محسوسی ندارد و در برخی ماه ها شاید به علت مراقبت های بهداشتی چندلایه، حتی کاهش پیدا کرده است.

سراج تاکید کرد: مجموعه اقدامات حمایتی در بیش از ۹۰۰ مرکز غیردولتی با کمک از توان های مردمی با ۲۰ هزار نفر کارکنان باعث شد بیماری کنترل شود و در مقایسه با بسیاری از کشورها وضعیت ایران در مراکز قابل قبول و قابل دفاع است.

مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی درباره مقابله با کرونا در مراکز مراقبتی توانبخشی گفت: حدود ۵۱ هزار نفر اعم از سالمندان، افراد دارای معلولیت جسمی، حرکتی، هوشی، رشد و اختلال روان در مراکز شبانه روزی مقیم هستند. کرونا همه آحاد جامعه را درگیر کرده و بیشترین کسانی که آسیب می بینند افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند، بنابراین سالمندان و افراد دارای معلولیت بیشتر در معرض آسیب هستند، از این رو تلاش شد از ورود ویروس به مراکز بهزیستی جلوگیری کنیم.

سراج یادآور شد: در بهمن سال ۹۸، اولین بخشنامه های آمادگی کرونا به مراکز اعلام شد. در مراحل بعد تلاش شد برنامه عملیاتی تدوین شود که مبتنی بر سه محور نیروی انسانی، ساختار فیزیکی و تجهیزات بود و به استان ها ارسال شد. سامانه ثبت اطلاعات را نیز از سوی بهزیستی برای رصد وقایع در مراکز را داشتیم. یکی از مشکلاتی که بروز کرد این بود که هزینه های مراقبتی مراکز بهزیستی افرایش یافت. بهزیستی تلاش کرد در قالب کمک های بلاعوض چندمرحله ای به ازای هر فرد مقیم در مرکز یا خود پرسنل، حمایت داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا